Reklama

Amstaff blue – charakter, cena, opis rasy

Facebook
Twitter
Amstaff blue jest dobrze zbudowanym psem, o silnym wyglądzie.

pixabay.com/images/id-5056767/

Amstaff blue to jedna z odmian barwnych amstaffów, która cieszy się bardzo dużą popularnością w naszym kraju. Co warto wiedzieć o niebieskim amstaffie przed jego kupnem?

Spi streści - kliknij strzałkę

Amstaff blue – jak wygląda

Amstaff blue, jak sama nazwa wskazuje, to pies o szczególnym umaszczeniu. Niebieski amstaff po prostu zwraca na siebie uwagę. Szczególnie poszukiwane są amstaffy blue z niebieskimi oczami, co ma też wpływ na ich cenę.

Amstaff blue jest dobrze zbudowanym psem, o silnym wyglądzie. Głowa niebieskiego amstafa jest średniej wielkości, a kufa i mózgoczaszka są głębokie. Mimo niebieskiego koloru amstaffa trufla psa powinna być zawsze czarna. American staffordshire terrier ma mocną szyję, która zwęża się od łopatek ku głowie; krótki grzbiet; krótki ogon oraz proste i mocne kończyny.

Amstaff blue – charakterystyka rasy

Wysokość w kłębie amstaffa blue

Psy: 46-48 cm

Suki: 43-46 cm

Ile wazy amstaff blue

Psy: 28-40 kg

Suki: 25-38 kg

Szata amstaffa blue

American staffordshire terrier ma krótki, przylegający, twardy i lśniący włos.

Szukasz nowej karmy dla swojego psa?

Reklama

sucha-karma-dla-psow-tropidog-probiotic-line-medium

Ile żyje amstaff blue?

Niebiski amstaff żyje średnio od 10 do 12 lat.

Szczeniaki amstaff blue

Szczeniaki amstaff blue

pixabay.com/images/id-4492481/

Szczeniaki amstaffa blue mogą występować również w umaszczeniu blue nose. Kolor szaty jest wtedy niebieskie z białymi znaczeniami. Umaszczenie blue nose w połączeniu z niebiskimi oczami jest jedną z najdroższych odmian amstaffa.

Amstaff niebieski – charakter

Błękitny amstaff to prawdziwy indywidualista, a szczeniaki amstaffa niebieskiego wykazują silną niezależność i skłonność do dominacji. Amstaff to po prostu odważny pies, co doskonale widać na przykładzie dorosłych amstaffów blue. Są to psy, które nie boją się konfrontacji, a samce mają dodatkowo skłonność do dominacji. Wszystko to sprawia, że osoby, które marzą i pierwszym psie często nie radzą sobie z wychowaniem amstaffów, co powoduje, że do psów tych, zupełnie niesprawiedliwie, przyczepioną stygmat agresywnych.

Amstaff niebieski – pies obronny

Chociaż Amstaff nie znalazł się na polskiej liście ras psów uznanych za agresywne to jest on wymieniany jako jeden z psów obronnych.

Rasy psów obronnych posiadają silnie rozbudowaną masę mięśniową, mocne szczęki, są bardzo inteligentne, chętne do pracy, czujne, ale i umiejące podejmować samodzielne decyzje. Warto zaznaczyć, że psem obronnym wcale nie musi być pies rasowy, jednak powinny być to psy o odpowiednich gabarytach, które ułatwią psu pościg i fizyczne obezwładnienie przeciwnika.

Amstaff błękitny – szkolenie

Amstaff błękitny – szkolenie

pixabay.com/images/id-3980996/

Szkolenie amstaffa blue powinno być prowadzone przez doświadczone i opanowanego opiekuna. Bardzo dobrze, gdy szczeniak amastaffa niebieskiego zostanie poddany świadomej socjalizacji jeszcze w czasie przebywania z matką. Amstaff niebiski powinien trafić do psiego przedszkola najpóźniej w wieku 3 miesięcy, gdy umysł psa jest najbardziej chłonny. Jednak szkolenie amstaffa trwa tak naprawdę przez całe jego życie.

Amstaff blue – zalety

  • amstaff blue jest łatwy w pielęgnacji
  • american staffordshire terrier to idealna rasa do uprawiania psich sportów
  • amstaffy blue są bystre i gotowe do nauki
  • amstaffy nie są zbyt hałaśliwe

Amstaff blue – wady

  • niewłaściwe wychowany amstaff blue może być agresywny
  • amstaff blue jest psem, który w okresie długiej  rozłąki może niszczyć przedmioty w domu
  • Amstaff blue nie ma podszerstka przez co zimą jest narażony na problemy zdrowotne

Asmtaff blue hodowla

Kupując amstaffa blue z hodowli warto sprawdzić, w jakich warunkach żyją szczenięta amstaffa niebieskiego oraz jaka jest kondycja matki. Jeżeli hodowca nie chce pokazać innych zwierząt, to powinno to wzbudzić czujność. Dodatkowo każdy hodowca, który prowadzi legalną hodowlę ma obowiązek wydać razem z psem metrykę, która posłuży do wyrobienia rodowodu.

Amstaff blue cena

Cena amstaffa blue z hodowli wynosi ok. 3000-3500 zł. Szczeniak amstaff blue tricolor to koszt nawet 5000-6000 zł.

Amstaff blue – zdrowie

Dorosły amstaff blue to ogólnie zdrowa rasa psów. Mimo wszystko amstaffy są dosyć podatne na problemy ze stawami. Dysplazja stawów biodrowych u amstaffów blue oraz innych odmian barwnych jest dosyć częstą przypadłością. Amstaff blue może również cierpieć na niewydolność serca (zwężenie zastawki tętnicy płucnej i podzastawkowe zwężenie ujścia aorty).

Amtaff blue – żywienie

Amstaff blue potrzebuje zbilansowanej diety, dostosowanej do wieku psa. Szczenięta oraz psy sportowe i pracujące powinny być karmione karmą o wyższej kaloryczności, z kolei amstaffy o niskiej aktywności powinny mieć zmniejszoną dzienną dawkę kalorii w karmie.

Amstaff niebieski może być karmiony zarówno suchą karmą dla psa, jak i mokrą oraz dietą BARF.

Szukasz nowej karmy dla swojego psa?

Reklama

Amstaff blue – pielęgnacja

Amstaff blue nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji. Wystarczy raz w tygodniu wyczesywać psa. Masaż szczotką jest wyjątkowo przyjemny dla pupila, a właściciel może liczyć na znikome pojawienie się sierści w domu.

Raz w tygodniu należy wykonać przegląd oczu, uszu, zębów i łap.

Amstaff blue – pochodzenie rasy

Amstaff blue to rasa psów, która pochodzi od angielskich terierów, które w XVIII wieku krzyżowano z buldogami. W XIX wieku amstaffy trafiły do USA, gdzie poddawano je dalszym hodowlanym zmianom. Rasę zarejestrowano w 1936 roku.

Imię dla amstaffa blue

Ciekawe imię dla psa amstaffa blue: Buli, Byku, Bobo

Ciekawe imię dla suczki amstaffa blue: Bajka, Nana, Hera

Dla kogo amstaff blue będzie idealny?

Amstaff blue może być dobrym psem do towarzystwa, pod warunkiem, że trafi w ręce przewodnika, który posiada doświadczenie w układaniu psów, jest cierpliwy i potrafi zdobyć zaufanie psa. American staffordshire terrier po prawidłowej socjalizacji i nauce posłuszeństwa nada się dla rodziny z dziećmi.

Klasyfikacja FCI

Grupa 3: Teriery

Sekcja 3: teriery w typie bull

Numer wzorca: 286

Redakcja

Chcesz poznać inne najpopularniejsze rasy psów?

Summary
Amstaff blue – charakter, cena, opis rasy | Zoonews.pl
Article Name
Amstaff blue – charakter, cena, opis rasy | Zoonews.pl
Description
Amstaff blue to jedna z odmian barwnych amstaffów, która cieszy się bardzo dużą popularnością w naszym kraju. Co warto wiedzieć o niebieskim amstaffie przed jego kupnem?
Author
Publisher Name
www.zoonews.pl
Publisher Logo
Wejść na stronę: 624

PARTNERZY

Reklama
Reklama

KANAŁ PUPILA

[post-tags]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Jeśli chcesz możesz zostawić swój komentarz :)x