Reklama
Reklama

Chomiki - gatunki, hodowla, żywienie

Chomik to jeden z najlepszych wyborów na pierwsze zwierzątko w domu. Chomik dla dziecka to doskonała nauka odpowiedzialności. Chomiki to gryzonie, które nie będą sprawiać zbyt wielu problemów wychowawczych.

Reklama
Reklama

KANAŁ PUPILA

Chomik dla dziecka

Chomiki to małe, puchate i słodkie gryzonie, które aktywne są głównie wieczorem. Chomiki są samodzielnymi zwierzątkami, które nie wymagają zbyt wiele opieki. Jeżeli podjąłeś decyzję o zakupie chomika, to musi pamiętać, że jego wyciąganie z klatki przez dziecko powinno zawsze odbywać się pod twoim nadzorem. Co ważne chomik to gryzoń, który daje się łatwo oswoić i dzięki temu stać się bliższym przyjacielem dla dziecka.

Długość życia chomika

Mimo, że chomik domowy jest bardzo popularnym zwierzęciem, to niestety jego życie nie trwa długo. Duże chomiki żyją do 4 lat, a małe chomiki żyją do 3 lat. Tak więc chomikowe życie nie trwa zbyt długo, dlatego w tym czasie powinniśmy zapewnić temu sympatycznemu gryzoniowi najlepsze możliwe warunki do życia.

Opieka nad chomikiem

Jeżeli zastanawiasz się przed zakupem, jak dbać o chomika, to mamy dla Ciebie kilka poradników o różnych rasach chomików domowych, by decyzja o zakupie chomika mogła być dobrze przemyślana.

Z naszych poradników dowiesz się: jak karmić chomika, jaką klatkę dla chomika kupić oraz czym karmić chomika, by żył długo i w zdrowiu. Pisząc wprost przygotowaliśmy wszystko o chomikach, co warto wiedzieć.

Jaką rasę chomika wybrać?

Odmian chomików na świecie są całe setki. Najpopularniejsze rasy chomików domowych w Polsce to chomik syryjski, chomik dżungarski oraz chomik roborowskiego. Więcej informacji o tych rasach chomików dowiesz się z naszych poradników.

Czy chomik to duży wydatek?

Chomik nie kosztuje dużo, ceny nie powinny być wyższe niż 50 zł, a najczęściej chomik w sklepie zoologicznym kosztuje 20-30 zł. Zdecydowanie więcej będzie kosztowała wyprawka dla chomika – 150-300 zł.

Jeżeli te informacje o chomikach skłoniły Cię do poznania jednej z ich ras, to przeczytaj nasze porady dla przyszłych właścicieli chomiczków.

Summary
Chomik | Zoonews.pl
Article Name
Chomik | Zoonews.pl
Description
Chomik to jeden z najlepszych wyborów na pierwsze zwierzę w domu. Poznaj rasy chomików, niezbędne akcesoria oraz porady żywieniowe.
Author
Publisher Name
www.zoonews.pl