Reklama
Reklama

Papugi - hodowla, cena, ciekawostki

Papugi to ciekawe ptaki, które w naturze żyją w stadach i łączą się w pary na całe życie. Wchodząc w relacje z ludźmi papugi wybierają jedną osobę, z którą wiążą się najsilniej. Jej brak może prowadzić u papug do silnego stresu i takich reakcji behawioralnych, jak wyskubywanie piór.

Reklama
Reklama

KANAŁ PUPILA

Dla kogo papuga?

Papuga z całą pewnością nie jest odpowiednim zwierzęciem dla osoby, która dużo podróżuje i której często nie ma w domu. W samotności papugi odczuwają stres, wynikający z braku zaufanej osoby. Są to ptaki, które ciężko znoszą zmiany, zarówno miejsca bytowania, jak i wśród opiekunów. Jedna papuga powinna mieć jednego opiekuna na całe swoje życie.

Popularne gatunki papug

Wśród gatunków papug jest kilka, które niezmiennie cieszą się bardzo dużą popularnością, są to:

  • Papuga ara
  • Papuga żako
  • Kakadu żółtoczuba
  • Nimfa
  • Amazonka niebieskoczelna

Co jedzą papugi

Pokarm dla papug powinien obfitować w ziarna zbóż, drzew, krzewów. Poza tym papugi jedzą owady w różnych stadiach larwalnych, orzechy czy gałązki drzew owocowych.  Nie istnieje jednak jedna karma dla papug. Każdy gatunek ma inne wymagania żywieniowe. Pokarm dla mniejszych papug będzie różnił się w składzie od pokarmu dla średnich papug, które potrzebuję grubszych i większych nasion oraz ziaren. Uzupełnieniem diety papug powinny być również świeże owoce oraz warzywa.

Czego nie powinny jeść papugi

Pokarm dla papug powinien być całkowicie wolny od środków uprawy roślin stosowanych powszechnie w żywności ludzkiej. Z tego względu papugom nie powinniśmy podawać do jedzenia sklepowych winogron, rodzynek, cytrusów czy np. sałaty.

Ile kosztuje papuga

Ceny papug zależą od gatunku ptaka. Dla przykładu cena papugi ara wynosi od 6 do 10 tys. zł. Zastanawiasz się, ile kosztuje papuga żako? Cena papugi żako plasuje się w granicach od 2 do 4 tysięcy złotych.

Czy papugi mówią?

Wśród ptaków są takie gatunki papug, które mówią. Gadająca papuga to żako. Papugi żako, gdy mówią są w stanie odtworzyć słowa i zdania tak modulując swym głosem, by maksymalnie zbliżyć swój ton do tonacji, jaką wydaje opiekun.

Summary
Papugi - hodowla, cena, ciekawostki | Zoonews.pl
Article Name
Papugi - hodowla, cena, ciekawostki | Zoonews.pl
Description
Papugi to ciekawe ptaki, które w naturze żyją w stadach i łączą się w pary na całe życie. Wchodząc w relacje z ludźmi papugi wybierają jedną osobę, z którą wiążą się najsilniej.
Author
Publisher Name
www.zoonews.pl