Reklama
Reklama

Adresówka dla psa – JAKĄ WYBRAĆ? CO NA NIEJ NAPISAĆ?

Facebook
Twitter
Adresówka powinna zostać zamocowana do obroży psa, szelek albo uprzęży.

Photo by Jamie Street on Unsplash

Identyfikator dla psa, to podstawa psiej wyprawki. Jaką adresówkę dla psa wybrać? Co powinno być wygrawerowane na adresówce, by pies był bezpieczny? Przeczytaj.

Spis treści - kliknij

Adresówka dla psa – dlaczego warto ją kupić dla psa?

Identyfikator dla psa może być prawdziwym wybawieniem, zarówno dla Ciebie, jak i ostatnią deską ratunku dla Twojego psa.

Wielu właścicieli bagatelizuje problem ucieczek psów, a jak się okazuje to jedna z częstych przyczyn, dla których psy trafią do schronisk.

Podczas spacerów może przydarzyć się wiele sytuacji, na które pies może zareagować ucieczką. Psy o silnym instynkcie łowieckim mogą ruszyć za tropem albo za szybko poruszającym się obiektem. Również w deszczowy dzień głośne uderzenie pioruna może spowodować, że lękliwy pies zerwie się ze smyczy. W tych i wielu innych sytuacjach adresówka dla psa może znacząco ułatwić odzyskanie zguby.

Adresówka u psa to jasny sygnał dla obcej osoby, która znalazła zwierzę, że pies nie jest bezdomny.

Adresówka powinna zostać zamocowana do obroży psa, szelek albo uprzęży.

Identyfikator dla psa – co na nim napisać?

Adresówka pełni rolę identyfikatora dla psa, można powiedzieć, że jest to swego rodzaju nieśmiertelnik dla psa, za pomocą którego znalazca będzie w stanie skontaktować się z właściciel psa.

Co powinna zawierać adresówka dla psa?

  • Dane kontaktowa – adresówka to miejsce, w którym powinien zostać umieszczony numer telefonu do właściciela, opcjonalnie można również podać na niej adres zamieszkania.
  • Imię psa – uczciwy znalazca mając wiedzę o imieniu psa będzie mógł łatwiej zaopiekować się zwierzęciem. Sama znajomość imienia psa nie stanowi podstawy do tego, by przywłaszczyć psa przez nieuczciwego znalazcę.
  • Informacje o chorobach psa – jeżeli pies choruje na chorobę, która może zagrać życiu, to taka informacja powinna również zostać zapisana na adresówce.

Adresówka dla psa – jaką wybrać?

Na rynku zoologicznym dostępne są różne modele adresówek dla psa, każda z nich ma swoje wady, jak i zalety. Jaka zawieszka dla psa może być dobrym wyborem? Przede wszystkim taka, która będzie niezawodna oraz nie będzie uciążliwa dla psa.

Metalowa adresówka dla psa

Metalowa blaszka z imieniem dla psa uzupełniona o numer telefonu właściciela, to jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Taka adresówka jest prosta, czytelna i nie zawodna, pod warunkiem, że jest wykonana ze stali nierdzewnej. Identyfikator mocuje się na kółku do obroży bądź do szelek.  

Wadą adresówki dla psa z metalu jest możliwość jej zerwania z obroży, podczas zabawy. W zależności od sposobu zamocowania może ona uderzać o inne metalowe części obroży, wydają przy tym denerwujące dźwięki.

Cena adresówki dla psa z grawerem waha się od 20 do 100 zł.

Tego typu adresówki dla psów dostępne są w bardzo wielu kształtach i rozmiarach.

Identyfikator dla psa może być prawdziwym wybawieniem, zarówno dla Ciebie, jak i ostatnią deską ratunku dla Twojego psa.

Photo by Jamie Street on Unsplash

Plastikowa adresówka dla psa

Podobnie, jak metalowa adresówka dla psa, tak i wersja z tworzywa sztucznego mocowana jest do obroży bądź do szelek na metalowym kółeczku.

Wadą plastikowej adresówki jest jej trwałość. Jest ona mniej odporna na zniszczenie niż metalowa blaszka dla psa. Dodatkowo może zostać zerwana, podczas zabawy.

Tego typu adresówki dla psów dostępne są w bardzo wielu kształtach i rozmiarach, a ich ceny są zbliżone do wersji metalowych.

Adresówka dla psa – metalowa beczułka

Metalowa beczułka to rodzaj zakręcanej adresówki dla psa, do której można włożyć karteczkę ze wszystkimi danymi opiekuna. Mocowana jest do obroży bądź do szelek na metalowym kółeczku.

Podobnie, jak w przypadku metalowych i plastikowych adresówek metalowa beczułka może zostać zerwana przez psa. Z reguły nie są one tworzone ze stali nierdzewnej, dlatego nakrętka może skorodować, co uniemożliwi jej otwarcie. Metalowa beczułka nie jest najpopularniejszym rodzajem adresówki, dlatego znalazca może nie być świadomy, że w środku znajdują się dane kontaktowe do właściciela.

Metalowa beczułka kosztuje nie więcej niż 20 zł.

Drewniana adresówka dla psa

Zupełną nowością na rynku są drewniane adresówki dla psów z grawerem. Tego typu identyfikator dla psa można kupić w sklepach z drewnianą biżuterią.

Podobnie, jak w przypadki adresówki metalowej i plastikowej jest ona podatna na zerwanie, podczas zabawy.

Drewniana adresówka dla psa kosztuje 30-50 zł.

Drewniana adresówka dla psa kosztuje 30-50 zł.

Adresówka pendrive dla psa

Nowoczesne technologie zawitały również w świat adresówek. Pendrive może być przymocowany do obroży czy szelek podobnie, jak inne adresówki. Różnica polega na tym, że wszystkie dane wgrywamy w formie pliku do samego pendriv`a.

Wadą takiej zawieszki dla psa jest utrudnione dostanie się do danych. Potrzeba wpiąć urządzenie do komputera. Pendrive jest podatny na zerwanie, jak inne rodzaje adresówek. Złe warunki atmosferyczne również mogą uszkodzić urządzenie.

Adresówkę pendrive dla psa można kupić już za 50 zł.

Obroża dla psa z grawerem

Jeżeli Twój pies często gubi adresówki, podczas zabaw, to grawer na obroży będzie bardziej niezawodny. Możesz skorzystać z opcji wyszycia numeru telefonu, jak i imienia psa. Dodatkowo taka adresówka nie wydaje denerwujących dźwięków.

Szelki dla psa z imieniem

Grawer z imieniem i numerem telefonu możesz również zamówić kupując psu szelki.

Obroża z adresówką

Metalowa adresówka wsuwana na taśmę obroży nie wydaje denerwujących dźwięków, jednocześnie dane na niej zawarte są precyzyjnie wykonane i dobrze widoczne. Taka adresówka nie zerwie się, podczas zabawy.

Adresówka dla psa – zalety

  • Znalazca psa może szybko skontaktować się z właścicielem
  • Pies z adresówką nie trafi do schroniska
  • Adresówki są tanie i służą przez długi czas

Zadresówka dla psa – wady

  • Metalowe adresówki wydają nieprzyjemny dźwięk stukającego metalu

Adresówka dla psa nie zastąpi czipowania

Prawidłowo zabezpieczony pies poza adresówką posiada również chip. Jak wygląda czipowanie? Ile kosztuje i czy jest bezpieczne dla psa?

Redakcja

Przeczytaj inne przydatne porady o psach

Summary
Adresówka dla psa – JAKĄ WYBRAĆ? CO NA NIEJ NAPISAĆ? | Zoonews.pl
Article Name
Adresówka dla psa – JAKĄ WYBRAĆ? CO NA NIEJ NAPISAĆ? | Zoonews.pl
Description
Identyfikator dla psa, to podstawa psiej wyprawki. Jaką adresówkę dla psa wybrać? Co powinno być wygrawerowane na adresówce, by pies był bezpieczny? Przeczytaj.
Author
Publisher Name
www.zoonews.pl
Publisher Logo
Wejść na stronę: 1524

PARTNERZY

Reklama
Reklama

KANAŁ PUPILA

[post-tags]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Jeśli chcesz możesz zostawić swój komentarz :)x