Reklama
Reklama

Imiona dla kota – PROPOZYCJE od A do Z

Facebook
Twitter
Poszukiwania imienia dla kota możesz rozpocząć od zwrócenia uwagi na wyjątkowe cechy, jakie posiada twój kot, odwołaj się do temperamentu i cech osobowości.

pixabay.com/images/id-4894153/

Wybór imienia dla kota to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza jeśli planujesz nauczyć kota reagować na jego nowe imię. Jakie imię dla kota wybrać? Podpowiadamy.

Spis treści - kliknij strzałkę

Jak nazwać kota?

Poszukiwania imienia dla kota możesz rozpocząć od zwrócenia uwagi na wyjątkowe cechy, jakie posiada twój kot, odwołaj się do temperamentu i cech osobowości. Być może dobrym wyborem będzie nazwanie kota po barwie umaszczenia, kształcie łatek czy „skaz” w wyglądzie, które są wyjątkowe. Kocie imiona nie muszą być krótkie, tak jak w przypadku psów, a to czy zwierzak będzie na nie reagował, zależy od twojego zaangażowania w naukę imienia, konsekwencji i woli kota… Nad długością zastanów się wtedy, gdy masz w domu młodsze dzieci, którym trudno będzie zapamiętać i wymawiać zbyt długie imię kota. Poznaj znaczenia imion zarówno tych polskich, jak i zagranicznych, to może pomóc ci w trafnym wyborze imienia. Kot musi mieć imię to pewne!

Oryginalne imię dla kota

Internet to studnia bez dna, jeśli chodzi o kocie imiona, jeśli jednak chcesz, by było ono oryginalne, wymyśl je po prostu sam. Imię dla kota nie musi znaczyć kompletnie nic, może być słowem, na które reaguje twój kot (polskim czy zagranicznym), które nie jest typowym imieniem, ale z niewiadomych przyczyn kot sam sobie je wybrał. Oryginalne imię dla kota czy taki wybór jest możliwy? Wyjątkowość czy oryginalność kociego imienia to bardzo subiektywne odczucie i takim powinno pozostać. Jeśli wybrane imię dla kota Cynamon czy Bunia jest dla ciebie oryginalne, to tak właśnie jest!

Popularne imię dla kota

Popularne imię dla kota: Carmel, Rysio, Mruczek, Misiek, Kiler, Felix, Leo, Tajger, Pasztet, Whiskas, Zenek.

Popularne imię dla kotki: Amber, Bajka, Chanel, Doris, Pusia, Miśka, Kropka, Pchełka, Ruda, Śnieżka, Zoja.

Śmieszne imię dla kota

Śmieszne imię dla kota oczywiście można wybierać, ale pamiętać należy, aby nie było to imię drwiące i złośliwe. Żadne zwierzę z powodu swojego imienia nie powinno być obiektem przykrych żartów i kpin. Poziom śmieszności też powinien mieć swój umiar i zaleca się daleko idący rozsądek w doborze śmiesznego imienia dla kota. Wybór imienia podszytego żartem, którego etymologię znają tylko najbliżsi, jest jak najbardziej w porządku, ale czarny humor podszyty negatywnymi skojarzeniami już nie. Śmieszne imię dla kota może być początkiem ciekawej rozmowy i wywołać uśmiech wśród zgromadzonych gości, ale może być też przyczyną konsternacji w gabinecie weterynaryjnym… Wybierając śmieszne imiona dla kotów, opiekunowie najczęściej kierują się wesołymi sytuacjami, których sprawcą stał się ich futrzasty przyjaciel, a które powielane przez kota przywarły do niego na stałe w postaci imienia.

 

Śmieszne imiona dla kota samca: Chuck i Norris, Bek-on, Kokos, Niuniek, Rambo, Pumba, Kit-Kat, Hrabia.

Śmieszne imię dla kotki: Buka, Puma, Kluska, Fisia, Nikita, Merida, Da-kota, Struna, Katty Pery.

Szukasz bezzbożowej i wysokomięsnej karmy dla kota?

Reklama

Imiona z bajek dla kota

Imiona z bajek dla kota: Filemon i Bonifacy (Przygody kota Filemona), Arystokrata ( Arystokraci ładna bajka o kotach),Tom (Tom&Jerry i Tom jak zostać kotem), Kitty (Hello Kitty), Kicia (Bob Budowniczy), Klakier (Smerfy), Garfield (Garfield kot prawdziwy), Psot (Kot Psot), Puszek (Kot w butach i Shrek), Oggy (Oggy i karaluchy), Marlena (Piorun), Sylwester (Przygody Tweetie), Lucyfer (Kopciuszek), Artemis i Luna (Czarodziejki z księżyca), Jess (Listonosz Pat) Figaro (Myszka Miki), Szalejot (Inspektor Gadżet), Olivier (Olivier i spółka), Jinx (Pixie, Dixie i Pan Jinx), Simba (Król Lew), Pantera (Różowa Pantera) i na koniec koty z bajki Kedi – sekretne życie kotów: Bestia, Cwaniak, Flirciarz, Przylepa, Spryciara, Szajba i Sułtan.

W filmach, serialach i książkach również znajdziemy wiele inspiracji kocimi bohaterami, wśród nich: Krzywołap (Harry Potter), Miefisto (Mistrz i Małgorzata), Rademenes (Siedem życzeń), Bob (Kot Bob i ja), Orion (Faceci w czerni), Cheshire (Alicja w krainie czarów), Don Vito (Ojciec Chrzestny), Salem (Sabrina nastoletnia czarownica), Jonesy (Obcy), Church (Smentarz dla zwierzaków), Keanu (Keanu), Duch i Mrok (Duch i Mrok), Fritz (Kot Fritz), Aslan (Opowieści z Narnii), Homer (Odyseja o kocie imieniem Homer), Dewey (Dewey. Wielki kot w małym mieście), Mimi i Kawamura (Kafka nad morzem).

Zagraniczne imiona dla kota

Kocie imię w obcym języku brzmi po prostu efektowniej, są dźwięczne i miłe dla ucha. Opiekunowie unikają nadawania swoim zwierzętom imion ludzkich, ale w przypadku imion obcojęzycznych nie ma to większego znaczenia. Raczej nie urazisz domowników wołaniem swojego kota po imieniu ludzkim obcobrzmiącym. Wybierając słowa z języka obcego warto jednak zorientować się, czy tłumacząc je na język polski, nie urazimy jakiegoś obcokrajowca, który akurat będzie naszym gościem. Wulgaryzmy, słowa nieprzyzwoite czy krzywdzące od razu powinny być odrzucone.

Angielskie imiona dla kota

Angielskie imiona dla kota: Alvin, Bobby, Bullock (byczek), Dear (kochany), Derry, Flashback (wspomnienie), Gary, Jacob, Hitchcock (łapka), Jefferson, Lion (lew), Nestle (tulić), Toady (lizus), Willy.

Angielskie imiona dla kota dziewczynki: Bean (fasolka), Carrot (marchewka), Cindirella (kopciuszek), Elsa, Frida, Holly, Lily, Jelly (żelka), Star (gwiazda), Susan.

Rosyjskie imiona dla kota

Rosyjskie imiona dla kota: Arseni (męski), Dima, Igor (wojownik), Ivan, Kotik (kocurek), Luka (światło), Nikolai, Timur (żelazo), Valentin (energiczny), Vladislav (rządzi w chwale)

Rosyjskie imiona dla kota dziewczynki: Anna (łaska), Dasha, Polina (mała), Irina, Katya (czysta), Masza, Mila (kochanie), Rufina (ruda), Svetlana (luminescencyjny), Zoya (życie)

Włoskie imiona dla kota

Włoskie imiona dla kota: Amor (miłość), Andiamo (w drogę), Angelo (anioł), Enzo, Fabio, Lupo (wilk), Mario,  Romeo.

Włoskie imiona dla kota dziewczynki: Bella (piękna), Bianca (biała), Camelia, Dolce (słodkie), Fifi, Nana (mała), Pallina (mała kulka), Lea, Luna (księżyc), Rosa (róża), Titti, Vita (życie), Zena

Francuskie imiona dla kota

Francuskie imiona dla kota: Alan, Coco, Cloude, Nicolas, Olaf, Paris, Rene, Pierre

Francuskie imiona dla kota dziewczynki: Adel, Bibi, Brie, Gisele, Margot, Odette, Rosalie

Jak nauczyć kota reagować na imię?

Chcąc nauczyć kota reagować na imię, trzeba po prostu za każdym razem zwracać się do kota jego imieniem. Każdą prawidłową reakcję warto nagradzać ulubionym smakołykiem, by wzmocnić pozytywnie pożądaną reakcję. Kocie imię powinno się kotu dobrze kojarzyć, a więc nie wolno karcić kota dodając do zakazów kociego imienia, np. Coco, nie wolno! Takie używanie imienia, w połączeniu z grożeniem palcem czy podniesionym tonem naszego głosu nie pomoże w nauce imienia. Do zakazów używaj tylko komendy „nie wolno!” lub krótkiego „nie!” i nigdy nie dodawajmy do nich kocich imion, bo nacechujemy je w negatywny sposób i kot przestanie na nie zupełnie reagować. Umiejętność reagowania kota na imię może być bardzo pomocne w sytuacjach, kiedy zwierzę ucieknie z domu, a szybkie odnalezienie będzie kluczowe dla jego bezpieczeństwa i zdrowia (koty nieznające terenu, nie wychodzące, niewidome/niedowidzące czy biorące na stałe leki). Nauczenie przychodzenia kota na wołanie po imieniu jest niezwykle ważne, by w razie nieprzewidzianych sytuacji, kot mógł wrócić do swojego domu.

Imiona dla kota A

Imię dla kota na A

Ajax, Albercik, Armagedon, Aro, Albus, Admin, Admirał, Astro

Imię dla kotki na A

Ambra, Astra, Arvena, Aurora, Aleksis, Alutka,

Imiona dla kota B

Imię dla kota na B

Bart, Bigos, Baldwin, Behemot,Benetton, Budda, Bond, Biszop, Boguś

Imię dla kotki na B

Balbina, Bułka, Bandi, Belatrix Beza, Birdy, Bestyjka, Brioszka

Imiona dla kota C

Imię dla kota na C

Czarek, Cody, Cziko, Chill, Cerber, CinCin, Chaplin, Ciliford, Covid, Cyberpunk

Imię dla kotki na C

Czajka, Cedra, Coco, Cookie, Cherri, Ciri, Cintia, Chanel, Cora, CzuCzu

Imiona dla kota D

Imię dla kota na D

Dante, Donut, Desmond, Dylan, Drygent, Dollar, Domino, Django, Dżon, Drako

Imię dla kotki na D

Delia, Dobrawa, Delma, Dido, Diana, Dzidzia, Duszka

Imiona dla kota E

Imię dla kota na E

Edi, Edward, Eliah, Eastwood, Eliot, Elmo, Edison, Elton, Eminem, Elf

Imię dla kotki na E

Edzia, Emma, Eva, Elen, Euforia, Enigma, Energia, Elektra

Imiona dla kota F

Imię dla kota na F

Ferdziu, Filip, Finn, Forest, Fox, Ferguson, Fiodor, Frodo, Frankenstein, Freddy

Imię dla kotki na F

Florka, Freja, Farsa, Forsa, Furia, Frytka, Frotka, Fanaberia, Foka

Imiona dla kota G

Imię dla kota na G

Groot, Gaston, Gerard, Gustaw, Gilbert, Grant, Giaur, Gnom, Golum, Gondor, Gryffindor

Imię dla kotki na G

Galla, Granda, Georgia, Gloria, Genessis, Gwen, Gini, Gamora, Gapa, Goya

Imiona dla kota H

Imię dla kota na H

Homer, Hermes, Hieronim, Haker, Hamburger, Horror, Hobbit, Hips, Hendrix

Imię dla kotki na H

Halina, Hermiona, Hydra, Hipnoza, Hestia, Harley, Hope, Hedwiga, Haga

Imiona dla kota I

Imię dla kota na I

Irek, Irokez, Interpol, Impet, Ikar, Ignacy, Indiana, Iks

Imię dla kotki na I

Isla, Ilona, Izyda, Izolda, Iskra, Indygo, Infinity, Intryga

Imiona dla kota J

Imię dla kota na J

Janusz, Jacek, Judasz, Junior, Joda, Joker, John, Jaśniepan, Jasiek, Jagger, Jarząbek

Imię dla kotki na J

Jadzia, Joga, Jarzyna, Java, Janis, Jenifer, Joy, Jojo, Juno, Jessie

Imiona dla kota K

Imię dla kota na K

Kombinator, Kryspin, Kryzys, Karol, Kant, Kabanos, Krezus, Kraken, Kozak

Imię dla kotki na K

Kundzia, Kremówka, Krówka, Kira, Kloe, Kawka, Karo, Kikimora, Kontuzja

Imiona dla kota L

Imię dla kota na L

Laptop, Leonard, Leczo, Leonidas, Lancelot, Latawiec, Lucek, Lovers, Lando

Imię dla kotki na L

Luka, Lala, Loca, Lulu, Lucyna, Lady Gaga, Liliana

Imiona dla kota M

Imię dla kota na M

Marcepan, Maraton, Mecenas, Miał, Mario, Miron, Mruczek, Morgan, Misio, Moher

Imię dla kotki na M

Marmolada, Malwina, Miriam, Mucha, Marylin, Mokka, Migotka, Misja, Mysia

Imiona dla kota N

Imię dla kota na N

Norek, Nieogar, Nugat, Niuniek, Norman, Norbi, Nerd, Norweg, Nietoperz, Nixon

Imię dla kotki na N

Nataszka, Nutella, Nefretete, Negra, Nora, Nitka, Nene

Szukasz bezzbożowej i wysokomięsnej karmy dla kota?

Reklama

Imiona dla kota O

Imię dla kota na O

Ognik, Oskar, Ofreusz, Oreo, Opos, Olaf, Odi, Otto, Ozzy

Imię dla kotki na O

Olimpia, Oceana, Olga, Osa, Odessa, Ofra

Imiona dla kota P

Imię dla kota na P

Profesor, Pinokio, Paco, Picolo, Pirat, Piotruś, Platon, Pluto, Profit

Imię dla kotki na P

Panika, Pańcia, Pandora, Princeska, Pepsi, Pola, Pańdzia

Imiona dla kota R

Imię dla kota na R

Rubens, Ramos, Robin, Rocky, Rzudzielec, Ringo, Rydzyk, Red

Imię dla kotki na R

Rumba, Rama, Rubi, Rihiana, Reszka, Revenclaw, Rona

Imiona dla kota S

Imię dla kota na S

Skype, Salomon, Stefan, Śpioch, Szatan, Statysta, Szef, Sparrow

Imię dla kotki na S

Supernova, Sunny, Sushi, Sarsa, Stefcia, Soja, Sia, Samara, Sparta

Imiona dla kota T

Imię dla kota na T

Tolkien, Tomi, Timberland, Tomy, Tarzan, Tax, Tajfun, Tyson, Tokio

Imię dla kotki na T

Trytytka, Tola, Troja, Taksa, Toxic, Tajga, Trawiata

Imiona dla kota U

Imię dla kota na U

Umberto, Uber, Udar, Uzzi, Ufo, Ultron, Ulisses, Uszak

Imię dla kotki na U

Uma, Ulka, Unia, Uncja

Imiona dla kota W

Imię dla kota na W

Wito, Wlad, Wafel, Wiesław, Wampir, Wrong, Wibo, Wirus, Wigor

Imię dla kotki na W

Wiola, Wandzia, Witka, Whisky, Wydra, Wyrka

Imiona dla kota X

Imię dla kota na X

Xanax, Xawier, Xenon

Imię dla kotki na X

Xena

Imiona dla kota Y

Imię dla kota na Y

Yogi, Yeti

Imię dla kotki na Y

Yuko, Yoda

Imiona dla kota Z

Imię dla kota na Z

Zoltan, Ziutek, Zazu, Znaczek, Znachor

Imię dla kotki na Z

Zuza, Zelda, Zorka, Zombie, Ziaja, Zara

 

Redakcja

Przeczytaj inne kocie porady

Summary
Imiona dla kota – PROPOZYCJE od A do Z | Zoonews.pl
Article Name
Imiona dla kota – PROPOZYCJE od A do Z | Zoonews.pl
Description
Wybór imienia dla kota to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza jeśli planujesz nauczyć kota reagować na jego nowe imię. Jakie imię dla kota wybrać? Podpowiadamy.
Author
Publisher Name
www.zoonews.pl
Publisher Logo
Wejść na stronę: 2401

PARTNERZY

Reklama
Reklama

KANAŁ PUPILA

[post-tags]
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agga
Agga
3 miesięcy temu

Bardzo przydatny artykuł, dziękuję

1
0
Jeśli chcesz możesz zostawić swój komentarz :)x