Reklama
Reklama

Hotel dla psów - jak przygotować psa na pobyt w hotelu

Facebook
Twitter
jak przygotować psa na pobyt w hotelu

Zdjęcie Josh Rakower on Unsplash

Co zrobić z psem, gdy nie możemy go zabrać na wakacje? Rozwiązaniem może być hotel dla psów, który w profesjonalny sposób zaopiekuje się psem w czasie wakacyjnej rozłąki.

Spis treści - kliknij

Urlop z psem czy wakacje bez psa?

Czy brać psa na wakacje? Przed takim dylematem w okresie urlopowym staje wielu opiekunów domowych czworonogów. Psy są wprawdzie akceptowane w coraz większej liczbie hoteli i ośrodków wypoczynkowych, a podróż z psem nawet samolotem jest w obecnych czasach możliwa. Jednak nie każdy pies będzie czuł się komfortowo w miejscu urlopowym, które wybierzemy. My również nie zawsze będziemy chcieli wybrać się na relaksujący urlop z psem – obecność zwierzaka na wyjeździe wymagać będzie nieraz szczegółowego planowania każdego wyjazdu i rezygnacji z wielu ciekawych aktywności. Co zrobić z psem podczas wakacji, jeśli planujemy urlop bez psa? Jak wybrać dobry psi hotel i jak przygotować psa na pobyt w hotelu dla psów?  

Czym jest hotel dla psów

Hotel dla psów to doskonałe rozwiązanie dla osób, które planują urlop bez psa i nie mogą oddać zwierzaka pod opiekę rodziny lub przyjaciół. Psi hotelik zapewnia zwierzakowi całodobową opiekę, czyli karmienie zgodne z wytycznymi opiekuna, bezpieczne miejsce do odpoczynku oraz możliwość załatwienia potrzeb fizjologicznych. Jednak oferta hoteli dla psów jest naprawdę różnorodna. Psie hotele mogą zapewniać zwierzakowi miejsce w zewnętrznym kojcu, klimatyzowany pokój wewnątrz specjalnie przygotowanej części budynku lub domowe warunki i towarzystwo innych psów. W ofercie niektórych hotelików dla psów mogą być także zajęcia z trenerem, czas na zabawę z innymi psami na świeżym powietrzu, spacery integracyjne, usługi groomera, a nawet wyżywienie za dodatkową opłatą.

Jak wybrać najlepszy hotel dla psów

Chcąc wybrać najlepszy hotel dla psów powinniśmy kierować się przede wszystkim potrzebami naszego pupila. Jeśli opiekujemy się psem dużej rasy, który całe życie spędza na dworze i nie jest przyzwyczajony do wchodzenia do domu, wybierzmy hotel kojcowy. Upewnijmy się tylko, że podczas pobytu w psim hotelu nasz psiak będzie z niego codziennie wypuszczany i będzie miał zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu. Opiekunowie psiaków przyzwyczajonych do przebywania w domu i obecności człowieka powinni natomiast poszukać hotelu z boksami wewnętrznymi lub hoteliku dla psów zapewniającego domowe warunki.

Jednak to nie wszystko, na co powinniśmy zwrócić uwagę, szukając najlepszego hotelu dla psa. Ważna jest także jakość obsługi. Osoby pracujące w psim hotelu powinny znać się na zachowaniu i potrzebach psów – warto więc, by miały skończony kurs petsittera lub podstaw behawioryzmu psów i mogły pochwalić się uzyskanymi na takich szkoleniach dyplomami. Pracownicy powinni także z własnej inicjatywy wypytać opiekuna psa o charakter czworonoga, jego stosunek do innych psów i ludzi, codzienną rutynę domową, do której przyzwyczajony jest pies, jego zachowanie na spacerach… Powinni zgodzić się także na wizytę w hotelu i sprawdzenie panujących w nim warunków jeszcze przed otrzymaniem psa pod opiekę.

Jak przygotować psa do rozłąki

Każda zmiana otoczenia jest dla psa stresująca. Nie inaczej jest z pobytem w psim hotelu, w którym psiak musi zostać bez swoich opiekunów. By ułatwić psu wakacje w hoteliku dla psów, powinniśmy jeszcze przed urlopem odwiedzić wybrane przez nas miejsce z naszym czworonogiem. Taka wizyta pozwoli zwierzakowi zapoznać się z ludźmi, którzy będą się nim zajmować, podczas naszego wyjazdu oraz zaznajomić się z nowym otoczeniem w obecności wspierającego opiekuna. Dzięki temu zostający w hotelu dla psów czworonóg nie będzie czuł się w nim aż tak obco i łatwiej zniesie rozłąkę z opiekunami.

Jak przygotować psa do pobytu w hotelu dla psów

W rozłące z opiekunem pomocne będzie także zostawienie psiakowi kilku rzeczy pachnących bezpiecznym domem. Może to być posłanie psa, ulubione zabawki czy koszulka znoszona przez opiekuna. Wraz z psem pracownikom hotelu dla psów powinniśmy przekazać także obrożę lub szelki zwierzaka oraz jego smycz. Jednak to nie wszystko, co musimy przygotować planując pobyt zwierzaka w hoteliku dla psów. Co jeszcze musimy spakować?

Przed wizytą w hotelu zabezpiecz psa przed pasożytami

Reklama

Tabletki na robaki dla psów

Wysyłając psa do hotelu dla psów zapakuj mu karmę

Niektóre hotele dla psów mają w swojej ofercie dodatkowo płatne wyżywienie dla zwierzaków. Trzeba jednak pamiętać, że już sam stres spowodowany zmianą otoczenia może przyprawić psa o rozstrój żołądka. Dlatego jeśli mamy taką możliwość, powinniśmy przygotować psu zapas jedzenia, który starczy mu na cały pobyt w hotelu dla psów. Pracowników psiego hotelu musimy poinformować o najlepszym sposobie karmienia naszego pupila – wielkości podawanych mu porcji, porach i liczbie posiłków w ciągu dnia, a także ewentualnych problemach trawiennych i alergiach pokarmowych.

Zabierz książeczkę zdrowia psa zanim zostawisz go w hotelu dla psów

Wraz z psem do hotelu powinniśmy wziąć także książeczkę zdrowia zwierzaka. Zawarte w niej informacje o aktualnych szczepieniach i przebytych chorobach będą niezwykle przydatne, jeśli pies zachoruje lub ulegnie wypadkowi, podczas pobytu w hotelu. Oczywiście każdy pies przed pobytem w hotelu dla psów powinien być zaszczepiony nie tylko przeciwko wściekliźnie, ale także przed chorobami zakaźnymi – dzięki temu nie tylko nie zarazi się od innych czworonogów, ale także sam nie rozniesie niebezpiecznych wirusów po terenie hotelu. Pracowników psiego hotelu musimy także poinformować o chorobach przewlekłych, na które cierpi nasz psiak i przekazać obsłudze zapas przyjmowanych przez zwierzaka leków i suplementów.

Przed pobytem w hotelu dla psów zabezpiecz psa przed pasożytami

Szczepienia ochronne to nie jedyna profilaktyka konieczna w przypadku pobytu w psim hotelu. Przekazywany pod opiekę hotelu dla psów zwierzak powinien być także odrobaczony i zabezpieczony przed kleszczami i pchłami. Najlepsze tabletki odrobaczające dla psa powinny zawierać trzy substancje czynne: Prazykwantel, Embonian pyrantelu, Fenbendazol, które działają skutecznie na pasożyty wewnętrzne: nicienie (włosogłówki, glisty, tęgoryjce) i tasiemce. Odrobaczanie u psa warto także powtórzyć po powrocie psa z hotelu dla psów. W zabezpieczeniu psa przeciwko pchłom i kleszczom skuteczne są krople nakrapiane na kark – zawarty w nich fipronil jest niezwykle skuteczny w eliminowaniu żerujących na psie pasożytów zewnętrznych.

Ile kosztuje hotel dla psa

Ceny hoteli dla psów zależne są od wielu czynników – między innymi rodzaju hotelu (kojcowy, domowy), wykształcenia pracowników i poziomu ich zaangażowania w opiekę nad psem, lokalizacji hoteliku, a także cech oddawanego do psiego hotelu zwierzaka, czyli na przykład jego wielkości, wieku lub stanu zdrowia. Doba w hotelu dla psa może kosztować od zaledwie 30 zł, aż do 100 zł. Informacja o cenie hotelu powinna być umieszczona na stronie internetowej i łatwo dostępna dla wszystkich potencjalnych klientów.

Doba w hotelu dla psa będzie zazwyczaj tańsza, jeśli zdecydujemy się na dłuższy pobyt psa. Wiele hoteli dla psów przewiduje także zniżki za większą liczbę psów, rabaty dla stałych klientów czy ulgi za wcześniejsze rezerwowanie terminu.

Umowa dotycząca pozostawienia psa w hotelu dla psów

Profesjonalne hotele dla psów poproszą nas o podpisanie umowy hotelowej. Umowa cywilno-prawna powinna zawierać oświadczenie opiekuna psa o stanie zdrowia psa i szczepieniach, cenę pobytu i ewentualnych dodatkowych kosztach oraz wyszczególnione obowiązki hotelu dla psów. Przy podpisywaniu umowy hotelowej należy także podać swoje dane i telefon kontaktowy.

 

Redakcja

Przeczytaj inne przydatne porady o psach

Summary
Hotel dla psów - jak przygotować psa na pobyt w hotelu | Zoonews.pl
Article Name
Hotel dla psów - jak przygotować psa na pobyt w hotelu | Zoonews.pl
Description
Co zrobić z psem, gdy nie możemy go zabrać na wakacje? Rozwiązaniem może być hotel dla psów, który w profesjonalny sposób zaopiekuje się psem w czasie wakacyjnej rozłąki.
Author
Publisher Name
www.zoonews.pl
Wejść na stronę: 1187

PARTNERZY

Reklama
Reklama

KANAŁ PUPILA

[post-tags]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Jeśli chcesz możesz zostawić swój komentarz :)x