Reklama
Reklama

Ekologiczne zabawki dla psa – jak bawić się z psem odpowiedzialnie

Facebook
Twitter
Zabawki dla psa mają za zadanie stymulować rozwój czworonoga, dzięki nim pies uczy się nowych umiejętności, ale także redukuje stres.

https://pixabay.com/images/id-3633957/

Zabawki dla psa mogą pomóc w prawidłowym rozwoju szczeniaka jak i dorosłego psa, jednocześnie wspierając zrównoważony rozwój i środowisko.

Partnerem materiału została firma Vitakraft

Spis treści - kliknij

Zabawki dla psa – dlaczego są potrzebne

Zabawki dla psa mają za zadanie stymulować rozwój czworonoga, dzięki nim pies uczy się nowych umiejętności, ale także redukuje stres. Dobrze dobrana zabawka dla psa to także recepta na nudę i frustrację.

Właściwie prowadzona zabawa z psem zapobiega podkradaniu np. kapci czy niszczeniu. Zabawa z psem ma zatem zminimalizować niewłaściwe zachowania pupila. Dzięki zabawie pies może się odprężyć, a czas spędzony z opiekunem istotnie wpływa na budowanie więzi.

Zwycięstwo w zabawie również nie jest bez znaczenia. Bawiąc się z psem i dając mu wygrać, sprawiasz, że zabawa spełnia także rolę terapeutyczną w zaburzeniach behawioralnych. Zwycięstwo buduje pewność siebie psa.

To nie koniec wartości, jakie niesie zabawa z psem. Poprzez zabawę pies zaspokaja swoje naturalne potrzeby tj. gryzienie, żucie i lizanie, ale również aktywizuje się fizycznie (bieganie, przeciąganie, węszenie, tropienie) czy czynnie zdobywa pożywienie.

Zabawki dla psa – jakie wybrać?

Wybór właściwej zabawki powinien być podyktowany zaspokojeniem konkretnej potrzeby psa. Obserwując psa, podczas samodzielnej zabawy, a także z nami wiele możemy się dowiedzieć o preferencjach czworonoga.

  • Zabawki do gryzienia dla psów będą idealne dla tych czworonogów, które w zabawie noszą zabawki w pysku. Dla takich psów sprawdzą się skręcone liny, np. Birdy-Saurus z serii zabawek Recyclesaurus.
  • Zabawki do aportowania to najlepszy wybór dla psów aktywnych, które dużo biegają. Sprawdzą się dla nich piłki, szarpaki, dyski frisbee czy znalezione na spacerze patyki.
  • Pluszowe zabawki dla psa to dobry wybór dla zwierząt, które lubią zarówno gryzienie, jak i aportowanie. To także miłe towarzystwo do snu.

Kolejną rzeczą, jaką trzeba wziąć pod uwagę, jest dobór wielkości i ciężaru zabawki do gabarytów psa i jego siły. Wielkość zabawki dla psa ma znaczenie, zwłaszcza kiedy chodzi o bezpieczeństwo zwierzęcia.

Zabawki dla dużego psa nie sprawdzą się u mniejszych czworonogów i odwrotnie. Zabawki dla małego psa muszą być „skrojone na wymiar”, gdyż ich wielkość ułatwi pieskom chwytanie w pysk i przenoszenie. Duże psy mogą szybko zniszczyć małe zabawki, co gorsza, mogą je połknąć, gdyż są dla nich po prostu zbyt małe. Bezwzględnie nie poleca się zakupu zabawek dla dzieci z przeznaczeniem dla psów.

Recyclesaurusy czekają na piesełki

Reklama

Interaktywne zabawki dla psa

Motywatorem do zabawy dla wielu czworonogów są ulubione smakołyki, w tym przypadku poleca się wybór interaktywnych zabawek dla psów. Ich głównym zadaniem jest edukacja psa. Pies, bawiąc się zabawką interaktywną rozwija inteligencje, uczy się rozwiązywania zadań, rozpracowuje jej elementy, by dostać się do ukrytych przysmaków. Takie zabawki działają aktywizująco także na czuły zmysł węchu. Wśród interaktywnych zabawek dla psa znajdziesz

  • maty węchowe
  • plansze strategiczne
  • gryzaki do ukrywania pokarmu
  • piłki na smakołyki

 

Dodatkowo lizanie i żucie ma działanie wyciszające na psa i przy okazji wspomaga redukcję osadu nazębnego. Są to z pewnością zajmujące zabawki dla psa, które sprawdzą się podczas złej pogody na dworze czy gdy jesteśmy opiekunami psów pobudliwy, potrzebujących wsparcia w wyciszaniu się. Interaktywna zabawka jest odpowiednia również wtedy, gdy mamy pod dachem psa myśliwskiego, potrzebującego wyzwań węchowych czy psa spożywającego karmę zbyt szybko. Natomiast zabawki wydające dźwięki (szeleszczące, grzechoczące) mogą być pomocne w socjalizacji szczeniąt lub psów po przejściach, które w łagodny sposób wprowadzają czworonoga w świat różnych odgłosów.

Zabawki dla psa z recyclingu

Świadomy zakup zabawek dla zwierząt domowych sprzyja prawidłowemu ich rozwojowi, ale to nie wszystko. Każdy opiekun psa może zadbać także o środowisko naturalne, wybierając ekologiczne zabawki, powstałe z tworzyw z recyklingu. Taki wybór ma znaczenie, zwłaszcza, że co roku do oceanów trafia ponad 8 mln ton plastiku.

Recykling znacząco przyczynia się do redukowania śmieci PET w naturze. Firmy, dla których ważny jest zrównoważony rozwój, takie jak Vitakraft, wykorzystują odzyskany z oceanów plastki, by wytwarzać z niego ekologiczne zabawki dla psów, które spełniają wymogi co do jakości i bezpieczeństwa.

Poszerzająca się oferta recyklingowych zabawek sprawia, że zarówno design, trwałość, wielość form, jak i gabarytów ekologicznych zabawek zaspokoi najbardziej wymagające psy.

Ekologiczne zabawki z butelką w środku np. Drago-Saurus z linii Recyclesaurus, piłki, szarpaki, zabawki do aportowania czy Przytulanki, to dojrzały wyraz miłości do psów i naszej planety.

Jak bawić się z psem?

Zabawy z psem trzeba się nauczyć, choćby po to, by rozwinąć potencjał zwierzęcia i wiedzieć, co lubi, a czego nie. Zabawa to nie tylko rozrywka, to skuteczne narzędzie wychowawcze i komunikacyjne, które wpływa na budowanie zaufanie i bliskość z psem. Pies powinien wiedzieć, kiedy jest czas na zabawę z opiekunem, a kiedy warto bawić się samodzielnie.

Odmawianie psu zabawy oraz ignorowanie jego potrzeb może doprowadzić psa do utraty zainteresowania zabawkami i zabawą, a w konsekwencji apatii czy nawet depresji u psa.

Kluczem do dobrej zabawy jest radość, jaką czerpią obie strony tej interakcji. Zabawy z psem w domu i na świeżym powietrzu trzeba urozmaicać, zmieniając zabawki i ich tekstury oraz dźwięki. Nowa forma zabawy i nowa zabawka dostarcza psu ekscytacji, stymuluje i pobudza zwierzę do aktywności.

Jak się bawić z psem? Przede wszystkim tak, byś widział, że zabawa sprawia psu radość i satysfakcję. Sukces w zabawie jest największą nagrodą zaraz za wspólnie spędzonym czasem. Zadbaj o dopasowanie poziomu trudności i intensywność zabawy do psa. Codzienna zabawa jest psu potrzebna, ale nie wolno przesadzać z intensywnością, zwłaszcza jeśli pies nie jest w stanie sprostać naszym wymaganiom. Presja w zabawie nigdy nie jest wskazana. Poznaj swojego psa w zabawie, wtedy będziesz pewny, jakie preferencje i upodobania zabawowe ma twój przyjaciel, a zawsze będziecie bawić się chętnie i efektywnie.

Redakcja

Przeczytaj inne przydatne porady o psach

Summary
Wejść na stronę: 1445

PARTNERZY

Reklama
Reklama

KANAŁ PUPILA

[post-tags]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Jeśli chcesz możesz zostawić swój komentarz :)x