Reklama

Czego chce pies, gdy kładzie głowę na łapach?

Facebook
Twitter
mowa ciała psa

Pies, który kładzie głowę na łapach chce przekazać Tobie jedną z kilku informacji. Znudzony pies przybiera tę pozę, by zasygnalizować niezaspokojone potrzeby.

Spis treści

Mowa ciała psa

Pies wyciąga łapy przed siebie, wzdycha i powoli kładzie na nich głowę. Pies od czasu do czas unosi zmarszczone brwi. Spojrzenie jest smutne, znudzone lub proszące.

O co chodzi psu, kiedy kładzie głowę na łapach?

Położenie głowy na łapach może przekazywać kilka różnych informacji. Taka mowa ciała psa wskazuje, że pies jest znudzony i przybiera tę pozycję, by zasygnalizować opiekunowi niezaspokojone potrzeby. Psy kładąc w ten sposób głowę skupiają się na tym, co mówisz, by w końcu móc usłyszeć magiczne słowa „spacer”, „zabawa” lub „przysmak”. Przybranie takiej pozy przez psa może świadczyć o żebraczych zapędach. Pies chce wyglądać jednocześnie uroczo, a z drugiej strony przygnębiająco, by skruszyć serce opiekuna, aby ten poczęstował go czymś z pańskiego stołu. To także pozycja przybierana przez psy w żałobie. Utrata, tęsknota i smutek za psim towarzyszem również jest komunikatem płynącym z ułożenia głowy na łapach.

Co możesz zrobić?

Po prostu się rusz! Pies informuje Cię kładąc głowę na łapach, że nie chce już dłużej czekać, by móc się z tobą wybrać na spacer, rozwijać swoje umiejętności umysłowe w zabawie interaktywnej czy przyswajać nowe sztuczki. Być może trzeba przemyśleć ilość czasu, który pies musi spędzać samotnie w zamknięciu i zaproponować mu nowe atrakcje? Zajęcia z posłuszeństwa mogą być alternatywą dla niezamykania psa w klatce czy wygrodzonym kojcu na czas twojej nieobecności. Pies nauczy się manier i dzięki temu będzie mógł swobodnie poruszać się po domu, a Ty nie będziesz musiał się martwić, że pies jest sfrustrowany i nieszczęśliwy. Żałoba to trudny czas dla psa, jednak możesz zabrać pupila na masaż terapeutyczny lub wycieczkę w nowe, atrakcyjne węchowo miejsce, by pomóc mu otrząsnąć się ze smutku. Nigdy jednak nie wprowadzaj do domu nowego psa tylko po to, by ukoić tęsknotę po stracie przyjaciela – to nie pomoże. Daj mu czas na przejście okresu żałoby i nie zmuszaj go do nagłej konfrontacji z nowym zwierzęciem, wprowadzisz do domu dodatkowy zamęt, z którym pies nie chce się dodatkowo mierzyć.

Rasy psów, których zachowanie to dotyczy

Zachowanie to jest przynależne wszystkim psom.

Rada weterynarza

Twój pies jest zdrowy fizycznie, nie istnieją zalecenia medyczne względem takiego zachowania.

 

Redakcja

Bibliografia:

A. Moore, Czego chcą psy, Wyd. Galaktyka, Łódź 2019.

Poznaj inne ciekawostki o rasach psów i kotów

Summary
Czego chce pies, gdy kładzie głowę na łapach? | Zoonews.pl
Article Name
Czego chce pies, gdy kładzie głowę na łapach? | Zoonews.pl
Description
Pies, który kładzie głowę na łapach chce przekazać Tobie jedną z kilku informacji. Znudzony pies przybiera tę pozę, by zasygnalizować niezaspokojone potrzeby.
Publisher Name
www.zoonews.pl
Publisher Logo
Wejść na stronę: 652

PARTNERZY

Reklama
Reklama

KANAŁ PUPILA

[post-tags]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Jeśli chcesz możesz zostawić swój komentarz :)x