Reklama

Słodkie pieski – 6 słodziutkich piesków – ZOBACZ

Facebook
Twitter
Słodkie pieski – 6 słodziutkich piesków – ZOBACZ

Pomeranian – pixabay.com/images/id-3415990/

Te słodkie pieski skradną wasze serca w mgnieniu oka! Przedstawimy 6 ras psów, które uznawane są za jedne z najsłodszych czworonogów na świecie.

Spis treści - klikni strzałkę

Słodkie pieski – pomeranian

Spójrzcie tylko, czy nie jest słodziakiem? Ten słodki piesek to pomeranian, czyli szpic miniaturowy. Niektórzy określają je również skrótowo mianem „pieska Boo” od psiej gwiazdy Internetu, czyli wyjątkowo niewielkiego i specyficznie przystrzyżonego pomeraniana. Urok osobisty psiaka zapewne pomógł mu w zrobieniu zawrotnej kariery na portalach społecznościowych i trudno się temu dziwić.

Pomeranian poza niezwykłą urodą ma wiele innych wspaniałych cech, które pokochali jego opiekunowie. Szpic bez względu na rozmiar jest psem o żywiołowym temperamencie, uwielbia się bawić i może uprawiać psie sporty dostosowane do swoich rozmiarów. Właściwie ułożone szpice z zapałem współpracują z człowiekiem. Inteligencja i pasja łowiecka, jaką zachowały po przodkach, sprawiają, że lubią postawić na swoim. Popularność pieska Boo sprawiła, że ludzie oszaleli na punkcie rasy, a miano słodkiego pieska jak najbardziej mu się należy.

Karmy idealne dla potrzeb najmniejszych piesków

Reklama

Słodkie pieski – chihuahua

Słodkie pieski – 6 słodziutkich piesków – ZOBACZ

pixabay.com/images/id-618453/

Kolejny kandydat w naszym rankingu słodkich piesków to chihuahua. Drobny, mały i oczywiście słodki piesek, jednak niewłaściwie prowadzony lub traktowany jak maskotka może pokazać zupełnie inną naturę, która ze słodyczą nie ma nic wspólnego.

Chihuahua to prawdziwa gwiazda, zawsze chce być w centrum zainteresowania, zabawowa natura doskonale mu w tym pomaga, zwłaszcza gdy może być blisko ukochanego opiekuna. Warto zatem wykorzystywać naturalną skłonność psa do nauki, by mały słodki piesek nie stał się dużym problemem wychowawczym. Wielu opiekunów zapomina, że chihuahua jest bystrym, czujnym i przede wszystkim aktywnym poszukiwaczem przygód, które warto mu zapewnić urozmaiconymi spacerami na jego własnych nóżkach.

Czy są to słodziutkie pieski? Jak najbardziej możemy to potwierdzić, przecież nie bez powodu nagrano pełnometrażowe filmy z gromadką psów rasy chihuahua w rolach głównych: Chihuahua z Beverly Hills 1, 2 i 3. Jak gwiazdorzyć to na całego.

Słodkie pieski – maltańczyk

Maltańczyk, mały biały i oczywiście słodki piesek.

pixabay.com/images/id-1027549/

Maltańczyk to mały biały i oczywiście słodki piesek. Nic zatem dziwnego, że jest to jedna z najchętniej wybieranych ras na pierwszego psa towarzyszącego. Maltańczyk jest niewątpliwie doskonałym kandydatem dla rodziny z dziećmi w każdym wieku, w której brakuje tylko miłości psiego przyjaciela. Radość bijąca z wyrazu pyska tego pieska sprawia, że nawet najbardziej pochmurny i ciężki dzień zupełnie się odmienia. Te słodziutkie pieski w swej przeszłości towarzyszyły wszystkim warstwom społecznym i przez wszystkie były bardzo cenione. Miła aparycja, dobre zdrowie i podatność na szkolenie to flagowe cechy maltańczyków. Zabawy i treningi to niezbędny element dnia codziennego psiaka, choć nie stronią też od „odrobiny” czułości na kolanach opiekuna. Problemem, z jakim od szczenięcia trzeba pracować to stopniowe przyzwyczajanie do samodzielnego zostawania w domu i opanowanie szczekania. Praca ta opłaci się, gdyż maltańczyki to zdecydowanie słodkie pieski, którym nie ujmą ze słodkości ani grama te drobiazgi.

Słodziutkie pieski – pudel toy

Pudel toy to najmniejszy wśród miniatur pudli, ale czy jest to najsłodsza rasa psa?

pixabay.com/images/id-5986987/

Pudel toy to najmniejszy wśród miniatur pudli, ale czy jest to najsłodsza rasa psa? Pudel toy, tak jak jego większe odmiany, to wulkan energii, a jego potrzeb ruchowych nie wolno zaniedbać. Przez swój maleńki rozmiar jest obiektem pożądania zwłaszcza miłośników psów, którzy nie mogą sobie pozwolić na większego psa do małego mieszkania. Sympatyczne, czułe i niezwykle lojalne pudle będą wspaniałymi towarzyszami zarówno singli, jak i rodzin, ale tylko takich, którzy cenią sobie szeroko pojęta aktywność fizyczną. Pudle toy to słodziutkie pieski będące ozdobą każdej przestrzeni, szczególnie jeśli podejmiesz się czasochłonnej pielęgnacji kędzierzawego włosa. Słabością pudla toy jest z pewnością nadmierna wokalizacja, nad czym można próbować zapanować odpowiednim szkoleniem.

Słodziutkie pieski – maltipoo

pixabay.com/images/id-1222368/

W przypadku maltpioo można powiedzieć, że mamy tu przykład słodziutkiego pieska do kwadratu. Dlaczego? Maltipoo to krzyżówka maltańczyka i pudla toy, która łączy cechy obu tych ras. Inteligentny, czuły, rodzinny psiak o przyjaznym charakterze i niekończącej się ochocie na pieszczoty. Lubi być przy człowieku i przez to ciężko znosi samotność, ta rasa hybrydowa niestety ma skłonność do lęku separacyjnego. Umiarkowana potrzeba na ruch, zabawę (uwielbia aportować) i spacery sprawia, że jest to doskonała rasa do towarzystwa dla osób starszych. Maltipoo z łatwością odnajdzie się w małym mieszkaniu, jak i dużym domu z ogrodem, ma przy tym sporą łatwość w adaptowaniu się do nowych warunków. Te małe słodkie pieski świetnie odnajdą się w towarzystwie innych zwierząt domowych, mogących ukoić najtrudniejsze chwile rozłąki z opiekunem.

Słodziutkie pieski – papillon

Słodkie pieski to także papillony, czyli maluchy o motylich uszach.

Zdjęcie autorstwa Blue Bird z Pexels

Słodkie pieski to także papillony, czyli maluchy o motylich uszach. Spaniel kontynentalny, bo tak właściwie nazywa się ta rasa to inteligentny pies, potrzebujący wyzwań umysłowych oraz fizycznych. Nie jest, tak jak jego poprzednicy psem szczekliwym, a głosu używa, alarmując opiekuna o potencjalnym zagrożeniu. Nie ma też skłonności niszczycielskich i do oddalania się, jeśli zadba się o jego potrzeby ruchowe i intelektualne. Papillon wymaga łagodnego szkolenie i wzmocnień pozytywnych, które najlepiej oddziałują na psa i nie wyrządzą szkody jego delikatnej naturze. Spaniele to słodziutkie pieski stworzone do umilania czasu człowiekowi. Radość okazywaną w zabawie z bliskimi psiak zachowuje do późnego wieku, a do podjęcia samej aktywności absolutnie nie trzeba go dwa razy zachęcać. Jedyne ostrzeżenie, jakie może się przydać przyszłym opiekunom to fakt, że ten mały piesek potrafi skutecznie wykorzystać swój urok. Bądźcie ostrożni i nie dajce się zwieść!

Karmy idealne dla potrzeb najmniejszych piesków

Reklama

Najsłodszy piesek na świecie

Najsłodszy piesek świata Boo

FLOUFFY on Unsplash

Już wiemy, jakie słodkie psiaki konkurowały ze sobą o miano najsłodszego wśród słodkich. Oficjalnie możemy już poinformować, że najsłodszy piesek na świecie ma na imię Boo, a jak już wiadomo jest to szpic miniaturowy.

Żaden jednak ranking nie będzie obiektywny, bo każdy opiekun psa wie, że to jego piesek jest tym, który bez względu na charakter, wygląd, rasę bądź jej brak jest i będzie najsłodszym pieskiem na świecie. Czy jest tu wymieniony twój piesek, czy też nie, nie ma to tak naprawdę większego znaczenia, przecież słodkie pieski ogląda każdy, nawet ten, kto jeszcze nie ma swojego czworonożnego słodziaka w domu.

Redakcja

Przeczytaj inne ciekawostki

Summary
Słodkie pieski – 6 słodziutkich piesków – ZOBACZ | Zoonews.pl
Article Name
Słodkie pieski – 6 słodziutkich piesków – ZOBACZ | Zoonews.pl
Description
Te słodkie pieski skradną wasze serca w mgnieniu oka! Przedstawimy 6 ras psów, które uznawane są za jedne z najsłodszych czworonogów na świecie.
Author
Publisher Name
www.zoonews.pl
Publisher Logo
Wejść na stronę: 757

PARTNERZY

Reklama
Reklama

KANAŁ PUPILA

[post-tags]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Jeśli chcesz możesz zostawić swój komentarz :)x