Reklama

Piesek Boo – jaka to rasa, ile kosztuje piesek boo?

Facebook
Twitter
Najsłodszy piesek świata Boo

Zdjęcie FLOUFFY on Unsplash

Kto nie słyszał o piesku Boo, który na facebooku miał 16 miln obserwujących, ten nie poznał najsłodszego pieska świata.

Spis treści - kliknij strzałkę

Najsłodszy piesek świata Boo odszedł w wieku 12 lat – 19 stycznia 2019 roku, rozsławiając rasę tych piesków na całym świecie.

Popularność Boo była tak dużo, że hodowcy w Internecie zaczęli tworzyć ogłoszenia zatytułowane „Pies rasy Boo na sprzedaż”, „Sprzedam pieska Boo”, co w istocie wprowadza kupujących w błąd.

Jakiej rasy jest piesek Boo?

Jeżeli szukacie pieska rasy boo, to niestety, ale musimy Was zmartwić. Nie ma osobnej rasy psów boo. Boo, to imię, jakie nosił piesek rasy szpic miniaturowy. Szpice są jedną z najstarszych ras przeznaczonych wyłącznie do spędzania czasu z domownikami. Odmiany długowłosych szpiców znane były w Niemczech już w XVII w.

Rasa piesków boo nazywana jest też alternatywnie – pomeranian.

Pomeranian, to łacińskie określenie Pomorza, terenów bałtyckich, skąd pochodzą pierwsze wzmianki o tej rasie.  Szpice miniaturowe często nazywane są psami pomorza lub z Pomorza.

Pochodzenie pieska boo

Znany z Internetu piesek Boo urodził się 16 marca 2006 roku w San Francisco. Jego właścicielka Irene Ahn, stworzyła dla Boo profil na Facebooku: „My name is Boo. I am a dog. Life is good”, który polubiło prawie 16 mln obserwujących. Kariera pieska boo nabrała rozpędu po tym, jak wygrał konkurs „Worldwide’s cutest dog” – nie ma w tym nic dziwnego, skoro wyglądał, jak pluszowy miś. Boo odszedł we śnie dwa lata po śmierci swojego brata Buddy`ego.

Szukasz karmy wspierającej rozwój młodego psa?

Reklama

Karma z drobiem i ziemniakami zalecana dla szczeniąt i młodych psów

Jak wygląda piesek boo – szpic miniaturowy

Pieski tej rasy swoim wyglądem przypominają małe lisy. Ważą od 2 do 3 kg i mierzą w kłębie od 18 do 22 cm. Sierść piesków boo jest długa, gęsta i z obfitym podszerstkiem. Umaszczenie piesków boo jest zazwyczaj pomarańczowe, brązowe, bywają też czarne pieski boo oraz białe i łaciate.

Ile lat żyją pieski boo?

Pomeraniany żyją średnio od 13 do 15 lat.

Charakter szpiców miniaturowych

Pieski boo są pełne energii i wiecznie uśmiechnięte, ale także uparte. Mimo niewielkich rozmiarów wykazują cechy psów stróżujących – nasłuchują otoczenie i alarmują od podejrzanych odgłosach. Są to psy pełne temperamentu, wszędzie ich pełno, są ciekawskiego, oczekują również pieszczot i zabaw. Relacje z dziećmi również nie są dla niego problemem, dzieci powinny znać zasady wspólnych zabaw, wtedy mamy pewność, że małemu zwierzęciu nie stanie się krzywda.

Miniaturka psa boo – jak go pielęgnować

Pielęgnacja pieska Boo nie jest trudna – pieska należy czesać raz dziennie, ze względu na jego miękką i puszystą sierść, która lubi się kołtunić. Odpowiednio wystylizowany piesek boo wygląda, jak puszysta kuleczka – pewnie stąd taka popularność tego pieska na całym świecie. Szpica kąpać należy raz w miesiącu, chociaż można to robić rzadziej, jeśli piesek nie ma tendencji do brudzenia się na spacerach. W przypadku psów tej rasy niezbędne są również regularne wizyty u groomera, który przystrzyże sierść szpica.

Czy szpice mają problemy ze zdrowiem?

Pomeraniany to ogólnie zdrowa rasa, jednak mogą pojawić się u nich typowe problemy, występujące u ras psów miniaturowych: zwichnięcia rzepki oraz zapadająca się tchawica. Wśród innych chorób może pojawić się hipoglikemia, niedoczynność tarczycy, problemy z sercem (szmery, powiększenie mięśnia). Rzadką, lecz dokuczliwą chorobą jest Alopecia X. Jest to tajemnicza choroba powodująca utratę sierści z niewyjaśnionych powodów.

Szukasz karmy wspierającej rozwój młodego psa?

Reklama

Karma z drobiem i ziemniakami zalecana dla szczeniąt i młodych psów

Ile kosztuje pies boo?

Cena szpiców miniaturowych uzależniona jest od ich pochodzenia. Najwyższe ceny osiągają pieski Boo, które pochodzą z renomowanych hodowli należących do FCI. W Polsce jedynym członkiem jest Związek Kynologiczny w Polsce (ZKwP), co oznacza, że wszystkie hodowle zrzeszone w ZKwP stają się też hodowlami członkowskimi FCI.

Cena pieska Boo z hodowli ZKwP może wahać się od 6000 do 12000 zł. Cena zależy od płci psa, linii hodowlanej oraz renomy samej hodowli. Ceny piesków boo z przeznaczeniem wystawowym będzie najwyższa.

Ceny pomeranianów z hodowli niezrzeszonych w ZKwP bądź o niższej renomie będą niższe. Ceny oscylują między 4000 a 5000 zł.

Ciekawostka o szpicach miniaturowych

Czarny szpic miniaturowy był jednym trzech psów ocalałych z katastrofy statku wycieczkowego Titanic w 1912 roku. Jego właścicielką była 24-letnia Margaret Hays.

 

Redakcja

Poznaj inne ciekawostki o rasach psów i kotów

Summary
Piesek Boo – jaka to rasa, ile kosztuje piesek boo? | Zoonews.pl
Article Name
Piesek Boo – jaka to rasa, ile kosztuje piesek boo? | Zoonews.pl
Description
Kto nie słyszał o piesku Boo, który na facebooku miał 16 miln obserwujących, ten nie poznał najsłodszego pieska świata.
Author
Publisher Name
www.zoonews.pl
Wejść na stronę: 2742

PARTNERZY

Reklama
Reklama

KANAŁ PUPILA

[post-tags]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Jeśli chcesz możesz zostawić swój komentarz :)x