Reklama

Najmniejszy pies na świecie - czy może to być pies z Polski?

Facebook
Twitter
Milly najmniejszy pies na świecie

Najmniejszy pies na świecie Milly – źródło: https://www.facebook.com/Miraclemilly

Najmniejszy pies świata, a daje wielkie szczęście. Posiadacze małych psów, doskonale wiedzą, jak piękne i towarzyskie są to zwierzęta. Który z nich jest naprawdę najmniejszym psem na świecie?

Spis treści - kliknij

Jak wygląda najmniejszy pies na świecie?

Najmniejszy pies na świata to suczka rasy chihuahua o imieniu Milly, urodzona w grudniu 2011 roku, pochodząca z Puerto Rico. Milly od 2013 roku zajmuje pierwsze miejsce w kategorii najmniejszego psa świata. Mała Milly ma 9,65 cm wysokości i waży niecałe 500 g. Jej dumną posiadaczką jest Vanessa Semler.

Najmniejszy pies w Polsce

Toudi Najmniejszy pies w Polsce

Źródło: Interia  /Leszek Kotarba /East News

Chociaż Milly uzyskała miano najmniejszego psa świata, ma ona również swoich konkurentów. Jednym z nich jest chihuahua z Polski, który także należał do najmniejszych. Chihuahua Toudi pochodzący z Wrocławia w wieku 4 miesięcy mierzył tylko 6 cm. Najmniejszy pies z Polski zmarł niestety w 2016 roku, jednak do tej pory nosi miano najmniejszego psa w Polsce.

Top 5 małych ras psów

Miłośnicy małych ras psów mają do wyboru kilka, które mogą powalczyć o miano najmniejszego psa na świecie.

Malutkie rasy psów - Chihuahua

Mały pies chihuahua

W Polsce chihuahua jest dosyć często wybierany przez miłośników zwierząt. Te malutkie psy zazwyczaj ważą od 1,5 do 3 kg. A ich miara często sięga zaledwie 20-25 cm. Te małe psy wyróżniają się sympatycznym, energicznym oraz pozbawionym agresji charakterem. Szybko przywiązują się do ludzi, a także lubią przebywać w towarzystwie innych zwierząt i dzieci.

Ile kosztuje chihuahua? Cena chihuahua z hodowli to ok. 4000 zł.

Malutkie rasy psów - Yorkshire terrier

York najmniejszy pies świata

Yorki to bardzo popularna rasa psów w naszym kraju. Te małe psy są inteligentne, zabawne, odważne oraz pewne siebie. W przeszłości te malutkie psy wykorzystywane były do polowań na gryzonie ze względu na ich instynkt psa myśliwskiego. Yorki ważą od 2 do 3 kg, a ich wzrost sięga 18-23 cm.

Ile kosztuje yorkshire terrier z hodowli? Cena takiego małego psa to 2000-4000 zł.

Malutkie rasy psów - Papillon

Małe psy - Papillon

Te małe psy mogą ważyć do 5 kg i mieć 20-28 cm wzrostu. Papillony są spokojne, bystre i szybko przyzwyczajają się do nowych miejsc. Cena papillona z hodowli to zazwyczaj ok. 3000 zł, choć cena za wystawowego małego pieska często waha się od 4000 do 6000 zł.

Malutkie rasy psów - Rosyjski toy

Rosyjski toy to rasa psów o bardzo małej wielkości. Te male psy ważą od 1 do 3 kg, a ich wzrost to 20-28 cm. Te malutkie psy są delikatne i uwielbiają zabawę. Cena rosyjskiego toya z hodowli wynosi około 4000-6000 zł, a cena małego psa z wybitnym pochodzeniem przekracza nawet 8000 Zł.

Malutkie rasy psów - Szpic miniaturowy

Małe psy szpic miniaturowy

Szpice miniaturowe (inaczej pomeraniany) to małe psy, które kochają ludzi, a zwłaszcza swoją rodzinę, w której często przywiązują się do jednej osoby. Szpice ważą około 3 kg, a mierzą 18-30 cm.

Ile kosztuje szpic miniaturowy z hodowli? Cena szpica z hodowli wynosi od 4000 do 10000 zł.

Poznaj inne ciekawostki o rasach psów i kotów

Summary
Najmniejszy pies na świecie - czy może to być pies z Polski? | Zoonews.pl
Article Name
Najmniejszy pies na świecie - czy może to być pies z Polski? | Zoonews.pl
Description
Najmniejszy pies świata, a daje wielkie szczęście. Posiadacze małych psów, doskonale wiedzą, jak piękne i towarzyskie są to zwierzęta. Który z nich jest naprawdę najmniejszym psem na świecie?
Author
Publisher Name
www.zoonews.pl
Wejść na stronę: 1665

PARTNERZY

Reklama
Reklama

KANAŁ PUPILA

[post-tags]
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Beata
Beata
1 rok temu

Interesująca ciekawostka

1
0
Jeśli chcesz możesz zostawić swój komentarz :)x