Reklama

Filmy o pieskach. TOP 12 filmów i kreskówka

Facebook
Twitter
zagraniczne filmy o psach

https://pixabay.com/images/id-5915374/

101 dalmatyńczyków, Beethoven, W pustyni i w puszczy, każdy z tych filmów miał swojego psiego aktora. Sprawdźcie TOP filmy o psach, które polecamy.

Spis treści - kliknij

TOP 6 zagraniczne filmy o psach

Zagraniczne portfolio z filmami o psach jest bardzo bogate. W długiej listy filmów o psach z pewnością warto obejrzeć choć raz:

Był sobie pies

Był sobie pies – to wzruszający film o psie, który obdarza ratujących go ludzi niewyobrażalną miłością. Wraz z nimi dorasta, dzieli radości i troski, aż pewnego dnia umiera, by po pewnym czasie powrócić w ciele innego psa i odnaleźć swojego ukochanego pana.

Mój przyjaciel Hachiko

Mój przyjaciel Hachiko – spośród wszystkich filmów o psach jest on chyba najbardziej smutny. To obraz traktujący o silnej przyjaźni pomiędzy psem, a jego opiekunem. Historia oparta jest o prawdziwe wydarzenia, podczas których pies rasy akita inu, przez całe swoje życie odprowadza właściciela na pociąg i czeka aż do jego powrotu. Pewnego dnia niestety jego człowiek nie wraca, więc pies codziennie czeka w nadziei, że ujrzy opiekuna. Pies zmarł w miejscu, w którym zawsze wiernie oczekiwał na powrót ukochanego pana. Do tej pory przed stacją, pod którą czekał wierny Hachiko, stoi posąg tego psa, a film o psie akita ma szerokie grono fanów na całym świecie.

Marley i ja

Marley i ja – to komedia obyczajowa dla całej rodziny, w której młode małżeństwo zmaga się z odmienną opinią na temat macierzyństwa, w tym całym problemie pomóc ma pies – tytułowy Marley. W tym filmie o psie możemy wiele dowiedzieć się na temat labradorów, bo właśnie ta rasa „gra tu główne skrzypce”. W trakcie trwania filmu obserwujemy proces dorastania małego rozrabiającego Marleya i przemianę w dorosłego, aczkolwiek nadal rozrabiającego czworonoga. Z pozoru doskonały pomysł wymyka się nieco spod kontroli, gdyż Marley wprowadził totalny chaos w życiu Jenny i Johna. W tym filmie jest wszystko: radość, wzruszenie, a także nauka, że można cieszyć się każdą chwilą.

Beethoven

Beethoven – chyba każdy zna uroczego futrzastego szczeniaka, który niespodziewanie odmienia życie zwykłej amerykańskiej rodziny. Na przekór ojcu, dzieci – Ryce, Emily i Ted zatrzymują małego bernardyna i spędzają z nim każdą wolną chwilę. W międzyczasie mały pies wyrasta na dużego obrońcę, o silnym instynkcie i zaczynają się zabawne perypetie z walką o przywództwo w domu Państwa Newtonów. To doskonały film o psie dla całej rodziny.

101 Dalmatyńczyków

101 Dalmatyńczyków – kto nie słyszał o rozbrykanej gromadce łaciatych psiaków? Jeszcze nigdy filmy o psach nie miały tylu głównych bohaterów, co 101 dalmatyńczyków. Historia doczekała się nie tylko ekranizacji kinowej w postaci filmu, ale została pokazana również w formie bajki, a także serialu animowanego. Fabuła jest taka sama w każdej z wersji: para Londyńczyków poznaje się dzięki swoim psom, zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia i można by powiedzieć – żyją długo i szczęśliwie wraz ze swoimi psami i ich szczeniakami. Ale nie tym razem, na szczenięta czyha Cruella DeMon, projektantka, której celem jest zrobienie futra z uroczych dalmatyńczyków. Rozpoczyna się walka o cudowne czworonogi, która pełna jest niespodziewanych zwrotów akcji. Przy tym filmie nie można się nudzić.

Lassie, wróć!

Lassie wróć – historia najwierniejszego owczarka szkockiego o imieniu Lessie doczekała się wielu ekranizacji. Najnowsza „Lassie, wróć” to film o psie, który z miłości do swojego opiekuna, chłopca Flo przemierza cały kraj, dając popis swoich niezwykłych umiejętności, by wrócić do swojego człowieka.

Pomiędzy filmami czas na przekąskę

Reklama

Mokra karma dla psa Dolina Noteci Premium bogata w gęś z ziemniakami puszka

TOP 6 polskie seriale i filmy o psach + kreskówka

Polska kinematografia nie posiada w swoim dorobku wielu filmów o pieskach, w których główną rolę odgrywają czworonogi. Wolimy ukazywać ich perypetie w serialach. Każdy z nas zna chyba przygody mądrego Szarika – psa, który prawie całe życie spędził w czołgu ze swoim opiekunem Jankiem, sprytnego psa Cywila i jego przygody, a także pokazanego w ostatnich latach psa policyjnego Alexa. Wśród filmów postacie psa grały mimo wszystko role poboczne, jak np.: dostojna Saba „W pustyni i w puszczy”, lub Paproch w filmie „Kobieta sukcesu”. W kinowej produkcji „Listy do m3” zagrał nawet pupil Doliny Noteci – Pies Prezes. Pomimo tylu tytułów najbardziej rozpoznawanym psem, zarówno wśród młodych, jak i dorosłych widzów pozostaje chyba Reksio – rysowana postać psa rozrabiaki, który swoimi przygodami niezmiennie już od tylu lat przyciąga widzów przed telewizory.

Polskie seriale i filmy z psami:

  1. Czterej pancerni i pies
  2. W pustyni i w puszczy
  3. Przygody psa Cywila
  4. Komisarz Alex
  5. Listy do m3
  6. Kobieta sukcesu
  7. Reksio

Dlaczego lubimy oglądać filmy o psach?

Odpowiedź na to pytanie może wydawać się banalnie prosta. Choć filmy o pieskach skierowane są do młodszych odbiorców, trafiają również do serc dorosłych. Każdy lubi odprężyć się i obejrzeć coś ciepłego, co pozwoli się nie tylko wzruszyć i zrozumieć, że czasami nie potrzeba nic więcej niż przyjaźń czworonoga, ale także rozbawić i rozweselić.  Filmy o psach ukazują, że warto cieszyć się każdą chwilą. Są to produkcje pełne ciepła i dobrych wartości. Pokazują cenę przyjaźni i to z czym wiąże się posiadanie psa w domu.

Redakcja

Poznaj inne ciekawostki o rasach psów i kotów

Summary
Filmy o pieskach. TOP 12 filmów i kreskówka | Zoonews.pl
Article Name
Filmy o pieskach. TOP 12 filmów i kreskówka | Zoonews.pl
Description
101 dalmatyńczyków, Beethoven, W pustyni i w puszczy, każdy z tych filmów miał swojego psiego aktora. Sprawdźcie TOP filmy o psach, które polecamy.
Author
Publisher Name
www.zoonews.pl
Wejść na stronę: 1643

PARTNERZY

Reklama
Reklama

KANAŁ PUPILA

[post-tags]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Jeśli chcesz możesz zostawić swój komentarz :)x