Reklama

Najbrzydszy pies świata – sprawdź laureatów konkursu

Facebook
Twitter
Najbrzydszy pies świata – sprawdź laureatów konkursu

Photo by Daniel Sandoval on Unsplash 

Poznaj ranking psów, które zyskały niezbyt przychylny tytuł „Najbrzydszy pies świata”. Uroda daleka od ideału jest tu jednym z największych atutów.

Spis treści - kliknij strzałkę

Najbrzydszy pies świat 2012 roku

Najbrzydszy pies świat 2012 roku

Źródło fot. PAP/EPA

Laureatem w 2012 roku rywalizacji o miano Najbrzydszego psa świata został Mugly. 8-letni Mugly był grzywaczem chińskim, który jest jedną z ras najliczniej biorących udział w konkursie. Zanim Mugly zdobył tytuł „Najbrzydszy pies świata”, pokonał kontrkandydatów w całej Wielkiej Brytanii. Jego wygląd mówi sam za siebie: chudy, łysy, z przerzedzonymi wąsami i jedną krzaczastą brwią.

Najbrzydszy pies świata 2013 roku

Najbrzydszy pies świata 2013 roku

Źródło: Photos courtesy World’s Ugliest Dog ® Contest, Sonoma-Marin Fair, Petaluma, California

Na najwyższym podium konkursu Najbrzydszy pies świata w roku 2013 stanął Wally. Wally był 4-letnim samcem niezwykłej krzyżówki ras: basseta, beaglea i boksera. Najbrzydszy pies świata został adoptowany, gdy miał zaledwie 3 miesiące przez niezmiennie kochającego go opiekuna Tammie Barbee. Sędziowie rywalizacji orzekli, że żadna część ciała Wallego do niego nie pasuje, jakby był stworzony w programie do obróbki zdjęć. Za duża głowa, za krótkie łapki, płetwowate stopy i do tego krzywy chód.

Najbrzydszy pies świata 2014 roku

Najbrzydszy pies świata 2014 roku

źródło: PETER DASILVA/EPA /LANDOV

Najbrzydszy pies świata wybrany w roku 2014 miał na imię Peanut, czyli Orzeszek. Kundelek Peanut najbrzydszy pies świata niestety zawdzięcza swój wygląd wypadkowi. Orzeszek, gdy był jeszcze małym szczeniakiem, został poparzony w wyniku podpalenia przez poprzedniego właściciela. Peanut miał zniekształcony pysk i oczy, wyłysiałe placki na ciele i wokół oczu. Ówczesną opiekunką czarno-białego psiaka była Holly Chandler, która po zdobyciu tytułu „Najbrzydszy pies świata” przeznaczyła nagrodę pieniężną na leczenie pokrzywdzonych zwierząt, takich jak Orzeszek.

Najbrzydszy pies świata 2015 roku

Najbrzydszy pies świata 2015 roku

źródło: Josh Edelson/AFP

Zwyciężczynią konkursu „Najbrzydszy pies świata 2015” została 10-lenia Quasi Modo. Quasi Modo to suczka, mieszaniec pitbulla i owczarka holenderskiego z syndromem skróconego kręgosłupa. Quasi Modo została porzucona w schronisku dla zwierząt w Loxahatchee, gdzie miała spędzić resztę swojego życia. Na szczęście i jej historia ma szczęśliwe zakończenie, Quazi zostaje adoptowana, gdy ma rok przez lekarza weterynarii mieszkającego na Florydzie. Sędzia główny opisał Quazi Modo tymi słowami: „uosabia doskonałość w brzydocie”. Najbrzydszy pies świata nazywany był przez obcych hieną lub diabłem tasmańskim.

Najbrzydszy pies świata 2016 roku

Najbrzydszy pies świata 2016 roku

źródło: Peter Dasilva/EPA

W 2016 roku tytuł „Najbrzydszy pies świata” przypadł suczce o imieniu Sweepee Rambo. Psina startowała w konkursie po raz trzeci (w 2015 zdobyła II miejsce) i tym razem udało się jej pokonać konkurencję niebanalną urodą. Sweeppe była mieszańcem grzywacza chińskiego i chihuahua. Opiekunem leciwej, bo wówczas -17letniej suczki był Jason Wurtz, który psa otrzymał pod opiekę po zakończonym małżeństwie. Była już żona uznała, że nie chce mieć w domu psa brzydala. Najbrzydszy pies świata trafił szczęśliwie do Jasona, dla którego sunia była niezwykłym przyjacielem od serca.

Najbrzydszy pies świata 2017 roku

Najbrzydszy pies świata 2017 roku

Źródło: AP

Tytuł „Najbrzydszy pies świata” w roku 2017 przypadł suczce o imieniu Martha. Najbrzydszy pies był rasy mastif neapolitański. Martha miała wtedy 3 lata, a więc osiągnęła już gabaryty dorosłego psa, który waży niemal 60 kg. Podczas konkursu Martha nie miała najmniejszej ochoty na prezentacje i zległa na scenie niczym prawdziwa gwiazda. Historia suczki niestety nie jest tak wspaniała, jak tradycja konkursu „Najbrzydsze psy świata”. Zanim mastifka trafiła pod skrzydła obecnej opiekunki Shirley Zindler, nie miała łatwego życia. Jej poprzedni właściciele zaniedbywali psa pod każdym względem a warunki, w jakich przyszło jej żyć, sprawiły, że niemal oślepła. „Najbrzydszy pies świata 2017” został uratowany dzięki kalifornijskiemu ośrodkowi działającemu na rzecz ratowania zwierząt – Dogwood Animal Rescue Project, który znalazł dla niej kochający dom u boku Shirley.

Najbrzydszy pies świata 2018 roku

Najbrzydszy pies świata 2018

Źródło: Josh Edelson, AFP

Kolejną edycję konkursu na najbrzydszego psa świata w 2018 roku wygrała Zsa Zsa z Anoka z Minesoty. Zsa Zsa to buldożka angielska, która zaimponowała jurorom krzywym zgryzem, nieprzeciętnie długim językiem i pajęczą budową ciała. Najbrzydszy pies świata otrzymał imię po aktorce Zsa Zsa Gabor, którą bardzo ceniła opiekunka suczki Megan. Ta niezwykła sunia na swej obróżce nosi zawieszkę imieniem oraz „ostrzeżeniem” „Big girls drool”, czyli duże dziewczyny się ślinią.

Najbrzydszy pies świata 2019 roku

Najbrzydszy pies świata 2019

Źródło: Nathan Congleton / Today

Plebiscyt Najbrzydszy pies świata w roku 2019 zwyciężył pies o imieniu Scam the Tramp. Piesek zdobył uznanie oczywiście dzięki wątpliwej urodzie, a mianowicie potarganym siwym kędziorkom, rozmarzonym spojrzeniu i wiecznie zwisającym na brodzie języczkiem. Jego historia jest bardzo podobna do innych „brzydkich psów”. Najbrzydszy pies świata trafił do schroniska po odłowieniu z ulicy. Scam został zauważony na portalu prowadzonym przez schronisko „PetFinder” przez jego obecna opiekunkę Yvonne Marones w 2014 roku. Rok wcześniej najbrzydszy pies na świecie zajął II miejsce w rywalizacji.

Z powodu pandemii Covid-19 konkurs został odwołany w 2020 i 2021 roku. Tytuł Najbrzydszy pies świata do kolejnego plebiscytu dzierżyć będzie ostatni laureat, czyli Scam the Tramp.

Redakcja

Poznaj inne ciekawostki o zwierzętach

Summary
Najbrzydszy pies świata – sprawdź laureatów konkursu | Zoonews.pl
Article Name
Najbrzydszy pies świata – sprawdź laureatów konkursu | Zoonews.pl
Description
Poznaj ranking psów, które zyskały niezbyt przychylny tytuł „Najbrzydszy pies świata”. Uroda daleka od ideału jest tu jednym z największych atutów.
Author
Publisher Name
www.zoonews.pl
Publisher Logo
Wejść na stronę: 306

PARTNERZY

Reklama
Reklama

KANAŁ PUPILA

[post-tags]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Jeśli chcesz możesz zostawić swój komentarz :)x