Reklama
Reklama

Jogurt naturalny dla psa. Czy pies może jeść jogurt?

Facebook
Twitter
Czy pies może jeść jogurt?

Wykorzystano: pixabay.com/images/id-1925178/ pixabay.com/images/id-4236831/

Jogurt dla psa nie jest niezbędnym składnikiem jego diety, ale czy może być smakołykiem podawanym sporadycznie? Czy jogurt dla psa nie jest szkodliwy?

Spis treści - kliknij strzałkę

Jogurt dla psa – szkodliwe substancje

Jogurty zawierają wiele dobroczynnych składników odżywczych dla człowieka, lecz dla psa nie wszystkie są pożyteczne. Cukier i słodziki zawarte w jogurtach mogą poważnie zaszkodzić psu. Ksylitol, a więc zamiennik cukru w jogurtach może wywołać problemy ze strony układu pokarmowego (biegunka) oraz spowodować drastyczny spadek poziomu cukru we krwi. Psy chorujące na zapalenie trzustki bezwzględnie nie powinny jeść tłustych jogurtów. Tłuste jogurty podawane często mogą przyczynić się także do nadwagi zwierząt, szczególnie mniej aktywnych i psich seniorów.

Jogurt naturalny dla psa – jaki wybrać?

Traktując jogurt naturalny dla psa jako smakołyk najlepiej wybrać produkt o niskiej kaloryczności, czyli o niskiej zawartości tłuszczu. Dodatkowo jogurt dla psa powinien mieć czysty skład – im krótszy, tym lepszy. Brak substancji słodzących i cukru w składzie jogurtu dla psa to konieczność. Owocowe jogurty dla psa powinnyśmy wykreślić z listy zakupowej. Smakowe jogurty są dosładzane, dlatego należy ich bezwzględnie unikać.

Pożytecznymi składnikami jogurtu naturalnego dla psa jest wapń, białko, fosfor, selen, witaminy z grupy B oraz cynk. Prawidłowo karmiony pies wszystkie te składniki pozyskuje z karmy i nie wymaga dostarczania ich dodatkowo. Odrobina jogurtu jednak nie zaszkodzi psu i może być dla niego prawdziwym frykasem.

Jogurt dla psa – ile podawać

Jogurt naturalny dla psa jako przysmak może być podawany nawet codziennie, ale w niewielkich ilościach. Dorosły pies może zjeść 2-3 łyżeczki bez szkody dla masy ciała i żołądka zwierzaka.

Jogurt naturalny dla psa – czy szczenię może go jeść

Tak, szczenięta mogą jeść jogurt naturalny. Ze względu na delikatny żołądek szczeniąt jogurt naturalny powinien być ograniczony do minimum. Jego ilość także należy dostosować do wielkości szczenięcia. Mały piesek może zjeść okazjonalnie 1 łyżeczkę.

Jogurt dla psa a laktoza

Psy nie trawią laktozy, dlatego jogurt naturalny będzie dla nich bezpiecznym pokarmem w przeciwieństwie do mleka. Niska zawartość laktozy w jogurcie naturalnym dla psa będzie dobrze tolerowana, gdyż bakterie probiotyczne zawarte w jogurcie trawią laktozę w nim zawartą, podczas procesu produkcji. Fermentacja w temperaturze 40 st. C powoduje namnożenie się bakterii w mleku trawiących cukier mleczny, powodując jego zagęszczenie do konsystencji jogurtu.

Pytania czytelników

Czy pies może jeść jogurt truskawkowy?

Owocowy jogurt dla psa nie jest produktem, który powinien stanowić część psiej diety. Cukier, aromaty i dodatek substancji słodzących (ksylitol) są szkodliwe dla psa i mogą nawet doprowadzić do jego śmierci. Truskawki lepiej podać psu świeże, np. jako dodatek do łyżki jogurtu.

Czy psy mogą jeść skyr?

Skyr to islandzki gęsty jogurt naturalny. Dla psa nie będzie szkodliwy, jeśli wybierzesz skyr bez dodatku owoców. Niestety skyry owocowe zawierają w swoim składzie cukier.

Czy pies może jeść jogurt grecki?

Tak. Dobrym wyborem będzie naturalny jogurt dla psa typu greckiego. Jogurty greckie są bardzo gęste, przez co mają bardzo ograniczoną ilość laktozy. U psów źle reagujących również na niewielkie ilości laktozy warto wybrać jogurty naturalne bez laktozy.

Redakcja

Chcesz poznać inne porady jak żywić psa?

Summary
Jogurt naturalny dla psa. Czy pies może jeść jogurt? | Zoonews.pl
Article Name
Jogurt naturalny dla psa. Czy pies może jeść jogurt? | Zoonews.pl
Description
Jogurt dla psa nie jest niezbędnym składnikiem jego diety, ale czy może być smakołykiem podawanym sporadycznie? Czy jogurt dla psa nie jest szkodliwy?
Author
Publisher Name
www.zoonews.pl
Publisher Logo
Wejść na stronę: 477

PARTNERZY

Reklama
Reklama

KANAŁ PUPILA

[post-tags]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Jeśli chcesz możesz zostawić swój komentarz :)x