Reklama

Co komunikuje nam pies, gdy unosi uszy?

Facebook
Twitter
Pies unosi uszy

Uszy psa to narząd, który może nam komunikować wiele sygnałów o stanie emocjonalnym psa. Co rozumieć przez uszy stawiane na sztorc?

Spis treści

Mowa ciała psa

Pies unosi uszy na sztorc i pochyla głowę na bok lub do przodu. Poza postawionymi uszami możemy zauważyć, że jego oczy są skoncentrowane i czujne.

O co chodzi psu, gdy stawia uszy na sztorc?

Psy bardzo często podnoszą uszy, gdy są czymś zainteresowane. Zachowanie to dotyczy zwłaszcza zwierząt, które szykują się do zabawy. Już widok opiekuna, który sięga po ulubioną zabawkę swojego psa sprawia, że pupil jest podekscytowany. Psy przeznaczone do polowań również unoszą uszy, gdy dostrzegą ofiarę. Wpatrują się w nią intensywnie, unoszą ogon i uszy oraz lekko rozwierają pysk. Uniesienie uszu, wpatrzony wzrok to także postawa przypisana psom, które pilnują obejścia. Pies jest czujny, informuje mową ciała o swej pewności oraz bezpieczeństwie. Zapatrzone w telewizor ciekawskie psy unoszą uszy, gdy dostrzegają zwierzęta na ekranie. Pies analizuje obraz. Prawdopodobnie poddaje pod wątpliwość istnienie danego zwierzęcia, gdyż nie wydziela ono żadnego zapachu.

Co możesz zrobić, gdy pies stawia uszy na sztorc?

Psy mające problem z agresją oraz psy polujące mają zdecydowanie bardziej spięte mięśnie uszu. Różnicę można dostrzec porównując takiego psa do psów o wesołym usposobieniu, gdzie uszy są postawione, lecz nie są silnie napięte, jak postronki.

Zwiększona czujność psa w połączeniu z postawionymi uszami to sygnał świadczący o zbliżaniu się kogoś obcego, o kim nasz pies za chwilę nas zawiadomi szczekaniem.

Rasy psów, których to dotyczy?

Zachowanie to dotyczy wszystkich ras psów.

Rada weterynarza

Nie istnieją zalecenia medyczne do tego zachowania. Pod względem fizycznym pies jest zdrowy.

 

Redakcja

Poznaj inne ciekawostki o rasach psów i kotów

Wejść na stronę: 803

PARTNERZY

Reklama
Reklama

KANAŁ PUPILA

[post-tags]
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anita
Anita
1 rok temu

Fajny tekst 🙂

1
0
Jeśli chcesz możesz zostawić swój komentarz :)x