Reklama

Chase no face – kot bez twarzy

Facebook
Twitter
Chase no face – kot bez twarzy

Chase No Face (@chasenofaceofficial) – Instagram

Chociaż kiedyś była znana jako Chase No Face, z czasem zmieniła swój przydomek, który uczynił jej niezwykły wygląd bardziej pozytywnym: Chase Heart Face. Poznajcie jej niezwykłą historię!

Spis treści - kliknij

Historia Chase no face

Kot bez twarzy to przydomek rzeczywiście żyjącej kotki, której los odmienił się dzięki kobiecie pracującej w klinice weterynaryjnej, do której trafiła kotka. Historia kobiety i jeszcze wtedy bezimiennej kotki zaczęła się w 2005 roku, gdy biało-czarne kocie dziecko zostało poważnie potrącone przez samochód. Kociak miał wtedy zaledwie 4 tygodnie. Wypadek samochodowy był tak poważny, że kotka straciła w nim m.in. sporą część twarzy i nikt nie przypuszczał, że zwierzę przeżyje z tak poważnymi obrażeniami. Mężczyzna, który znalazł bezdomną kotkę zabrał ją do kliniki Chevy Chase w Lexington (w stanie Kentucky) oraz przekazał skromną sumę pieniędzy na jej leczenie. Młoda kotka nie mogła pozostać bezimienną, dlatego nazwano ją Chase od nazwy kliniki.

Droga do względnej sprawności Chase no face usłana była wieloma przeciwnościami. Kotka straciła w wypadku lewą tylną nogę, a jej amputacja była konieczna z powodu poważnych obrażeń. Personel kliniki postanowił uratować Chase pyszczek, który przyjął największy ciężar uderzenia. Chase no face brakowało nosa, powiek i większości futra na twarzy. Lekarze chirurdzy podjęli się dwóch prób przeszczepu skóry jednak nie przyniosły one oczekiwanego efektu. Chase no face przez cały czas rekonwalescencji opiekowała się Melissa Smith. Kobieta chcąc pomóc Chase no face szybciej dojść do siebie zaproponowała, że będzie się kotką opiekować także w weekendy i każdej nocy w swoim domu. Więź jaka połączyła Chase no face z opiekunką stała się tak silna, że dom, który miał być tymczasowy stał się jedynym, jaki kotka miała.

Szukasz hipoalergicznej karmy dla kota?

Reklama

Brit Premium Cat Sensitive Lamb

Sławna kotka bez twarzy – chase no face

Melissa Smith założyła bloga „Daily Tails of Chase”, na którym spisała cały proces leczenia Chase no face. Opiekunka kotki Chase zabierała ją także na spotkania z niepełnosprawnymi dziećmi, których celem była akceptacja siebie i swojej „wyjątkowości”. Kotka bez twarzy zainspirowała swoją walecznością wielu ludzi – maleńki kot, który pokonał tak wiele, by wieść względzie normalne życie.  Z czasem Melissa założyła kotce konto na Facebooku w 2009 roku (Chase No Face/ Chase Heart Face) i profil na Instagramie w 2014 roku (@chasenofaceofficial). Kotka Chase miała ponad 9 tys. folowersów na instagramie i prawie 120 tys. osób śledziło jej losy na facebooku. Drastyczny wygląd Chase no face wzbudzał i do dziś wzbudza całe spektrum reakcji, jednak przeważająca większość z nich jest bardzo pozytywna. Kotka zarabiała dzięki gadżetom ze swoim kreskówkowym wizerunkiem na odzieży i akcesoriach m.in. kocykach, balonach, przypinkach, naklejkach i wielu innych. Pieniądze przeznaczane były na opiekę weterynaryjną nad kotką. Chase no face wspierała także zbiórki na rzecz stowarzyszeń pomagającym bezdomnym kotom.

Stan zdrowia Chase no face

Niecodzienny wygląd kotki bez twarzy zawsze budził emocje o niehumanitarne traktowanie zwierzęcia i rodził pytania o jej stan zdrowia. Opiekunka kotki dbała o nią najlepiej jak się dało, a lekarze prowadzący kotkę (kotka na leczenie jeździła aż do 5 stanów) potwierdzali, że mimo różowej skóry na pyszczku i zmętniałych oczu, kotka była zdrowa, nie cierpiała ani fizycznie, ani psychicznie i widziała całkiem dobrze. Kotka systematycznie przechodziła obowiązkowe kontrole. Chase no face mimo poważnych obrażeń nadal produkowała łzy, ale ze względu na brak powiek nie rozprowadzała ich po całej gałce ocznej, dlatego musiała codziennie mieć zakrapiane oczy „sztucznymi łzami”, a w razie infekcji podawany był antybiotyk i sterydy.

Zachowanie kotki bez twarzy

Chase nie wyglądała jak normalny domowy kot, ale zachowywała się jak klasyczny przedstawiciel swojego gatunku. Chase no face uwielbiała towarzystwo dzieci, które serwowały jej masaże, radosną zabawę czy wspólne „opalanie” się na słońcu. Do ulubionych zajęć kotki zaliczało się spanie, jedzenie oraz biegi po domu o 2 nad ranem i wtykanie pyszczka we wszystkie okrągłe przedmioty w domu (garnki, miski, słoiki). Poza tym, że wygląda inaczej, jest w 100 procentach taka jak każdy inny kot. Goni muchy, korzysta z kuwety, zjada normalną kocią karmę, miauczy w środku nocy, biega po schodach… robi wszystko, co robiłby normalny kot – informowała Melissa. Poza tym każdy kto nie widział jeszcze Chase no face był informowany o jej wyglądzie, zanim przekroczył próg domu Shmitów. Kotka przy bliższym poznaniu okazywała się przyjazna i rozmowna. Do jej widoku trzeba było się przyzwyczaić, jedni go zaakceptowali, a inni nie. Jej rodzina kochała ją ponad wszystko, a jej wygląd nie miał dla nich znaczenia, skoro kotka była z nimi szczęśliwa. Szok związany z wyglądem Chase no face nie ograniczał się tylko do ludzi. W domu rodzinnym kotki zamieszkiwał także kot o imieniu Zooey. On podobnie jak ludzie również miał obawy przed kotką bez twarzy – aż 4 lata zajęła mu akceptacja towarzyszki i nawiązanie przyjacielskich kocich relacji. Do końca swojego życia Chase no face dzieliła dom z dwoma młodymi kotami – Silverem i Mousetachim.

Szukasz hipoalergicznej karmy dla kota?

Reklama

Brit Premium Cat Sensitive Lamb

Przesłanie od Chase Heart Face

„Jestem szczęśliwym kotkiem i mam nadzieję, że pomogę innym ludziom czuć się tak samo dobrze ze sobą, byście zdali sobie sprawę, że nie każdy wygląda idealnie i to jest w porządku”. Post zamieszony pod jednym ze zdjęć Chase no face powinien przypomnieć nam wszystkim, że piękno leży nie w wyglądzie zewnętrznym, lecz we wnętrzu każdej istoty. 

Chase no face przeszła przez tęczowy most 02.01.2021 roku. Kotka 01.05 obchodziłaby 16 urodziny.

Redakcja

Poznaj inne ciekawostki o rasach psów i kotów

Summary
Chase no face – kot bez twarzy | Zoonews.pl
Article Name
Chase no face – kot bez twarzy | Zoonews.pl
Description
Chociaż kiedyś była znana jako Chase No Face, z czasem zmieniła swój przydomek, który uczynił jej niezwykły wygląd bardziej pozytywnym: Chase Heart Face. Poznajcie jej niezwykłą historię!
Author
Publisher Name
www.zoonews.pl
Wejść na stronę: 1123

PARTNERZY

Reklama
Reklama

KANAŁ PUPILA

[post-tags]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Jeśli chcesz możesz zostawić swój komentarz :)x