Reklama
Reklama

Trend ekologiczny w zoologii Zolux marką społecznie odpowiedzialną

Facebook
Twitter
Zolux marką społecznie odpowiedzialną

Widmo katastrofy ekologicznej dotyczy wszystkich branż i całej populacji. Aktualne wyzwania społeczne i klimatyczne uczyniły zrównoważony rozwój najwyższym priorytetem dla działalności biznesowej. Szczęśliwie, eko trend zaczyna być coraz bardziej widoczny również w branży zoologicznej.

Dobro pupila, satysfakcja w pracy i troska o planetę – to trzy filary działalności grupy Zolux, ujęte w autorskiej strategii CSR pod nazwą „Horizon”.

Zolux obecny na polskim rynku od 15 lat, tworzy produkty dla zwierząt domowych w odpowiedzi na potrzeby ich oraz ich opiekunów i we współpracy z ekspertami branży zoologicznej. Specjaliści działu R&D firmy stawiają na skrupulatny dobór surowców, zwracając przy tym szczególną wagę na ich certyfikację i zgodność z przepisami.

Wszystkie nowości Zolux jakie obecnie obserwujemy dostosowane są do założeń koncepcji zrównoważonego rozwoju, co stanowi gwarancję ich funkcjonalności i trwałości, a także bezpieczeństwa i pozytywnego wpływu na dobrostan zwierząt i utrzymywanie różnorodności biologicznej. Zolux maksymalnie redukuje zużycie plastiku wybierając materiały pochodzące z recyklingu oraz materiały biodegradowalne. Rezygnuje z foliowych opakowań na rzecz minimalistycznych, tekturowych etykiet. Dla zmniejszenia śladu węglowego firma utrzymuje zdecydowaną większość produkcji w Europie i nawiązuje współpracę z podwykonawcami podzielającymi podobne wartości.

Od 2021 r. grupa Zolux regularnie publikuje bilans swojej działalności w kontekście jej wpływu na środowisko naturalne, prezentując m.in. statystyki zużycia poszczególnych surowców.

Czytaj więcej: https://pl.zolux.com/horizon

Summary
Zolux marką społecznie odpowiedzialną | Zoonews.pl
Article Name
Zolux marką społecznie odpowiedzialną | Zoonews.pl
Description
Dobro pupila, satysfakcja w pracy i troska o planetę – to trzy filary działalności grupy Zolux, ujęte w autorskiej strategii CSR pod nazwą „Horizon”.
Author
Publisher Name
www.zoonews.pl
Publisher Logo
Wejść na stronę: 204

PARTNERZY

Reklama
Reklama

KANAŁ PUPILA

[post-tags]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Jeśli chcesz możesz zostawić swój komentarz :)x