Reklama
Krople na pchły i kleszcze przeznaczone dla psów

Krople na pchły i kleszcze dla psów - Fiprex® Duo

Dorosłe pchły w ciągu doby składają ok. 20 mikroskopijnych jaj, które spadają z sierści zwierząt i roznoszą się po całym domu. Jak temu zapobiec?

Pchły u psa - jak się ich pozbyć?

Pchły, to pasożyty bardzo trudne do wytępienia. Owady te namnażają się w bardzo szybkim tempie i rozprzestrzeniają po całym domu. Dorosłe pchły w ciągu doby składają ok. 20 mikroskopijnych jaj, które spadają z sierści psa i roznoszą się po całym domu. W ciągu kilku dni z jaj wylęgają się larwy gnieżdżące się w posłaniach zwierząt, materacach i przeróżnych szczelinach. Żywią się one złuszczonym naskórkiem i odchodami wydalanymi przez dorosłe pchły. Po kilu dniach larwy linieją, otaczają się kokonem i przeobrażają w poczwarki. Mogą one  pozostać w ukryciu nawet przez wiele miesięcy. Poczwarki pcheł odporne są na działanie większości środków owadobójczych, wysokich temperatur i wysuszenie, dlatego wytępienie tych pasożytów jest bardzo skomplikowane. Dojrzałe pchły po 24 godzinach rozpoczynają składanie kolejnych jaj.

Walkę z pchłami powinniśmy rozpocząć od zastosowania środków przeciwpchelnych u wszystkich mieszkających w domu zwierząt. W ten sposób nie dopuścimy do dalszego rozwoju dorosłych pcheł i złożenia przez nie kolejnych jaj. Dokładne odkurzenie i wypranie dywanów, legowisk i zabawek zwierząt jest podstawą, ale może okazać się niewystarczające. Pozbycie się pcheł z domu nie jest łatwe, dlatego lepiej stosować środki zapobiegawcze i nie dopuścić do uciążliwej inwazji tych pasożytów w naszym domu.

Krople na pchły i kleszcze dla psa

Fiprex® Duo roztwór do nakrapiania dla psów, to nowy preparat na pchły i kleszcze przeznaczony dla psów.

Dwie substancje czynne – fipronil i (s)-metopren – zapewnią podwójną ochronę przed pasożytami zewnętrznymi. Fipronil zwalcza dorosłe postaci pcheł w ciągu 24 godzin, kleszcze oraz wszoły w ciągu 48 godzin od zastosowania. Zawarty w preparacie regulator wzrostu owadów – (s) – Metopren, uniemożliwia rozwój larw i poczwarek pchły, dzięki temu minimalizuje ryzyko namnażania się pcheł w otoczeniu psa.

Więcej o nowym preparacie na pchły i kleszcze na stronie: Fiprex® Duo dla psów

Pliki do pobrania

Summary
Krople na pchły i kleszcze dla psów - Fiprex® Duo - Zoonews.pl
Article Name
Krople na pchły i kleszcze dla psów - Fiprex® Duo - Zoonews.pl
Description
Dorosłe pchły w ciągu doby składają ok. 20 mikroskopijnych jaj, które spadają z sierści zwierząt i roznoszą się po całym domu. Jak temu zapobiec?
Publisher Name
www.zoonews.pl
Publisher Logo
Wejść na stronę: 737

PARTNERZY

Reklama
Reklama

KANAŁ PUPILA

[post-tags]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Jeśli chcesz możesz zostawić swój komentarz :)x