Reklama
Fiprex® Duo

Krople na pchły i kleszcze dla kotów i fretek - Fiprex® Duo

Pchły bytujące na kocie stanowią zaledwie 5% wszystkich pcheł. Pozostałe 95% w postaci jaj, larw i poczwarek występuje w domowym otoczeniu!

Jak sobie poradzić z pchłami u kota?

Pchły, które zadomowiły się na kocie, są bardzo trudne do wytępienia. Owady te namnażają się w niezwykle szybkim tempie i rozprzestrzeniają po całym domu. Na zwierzęciu bytują tylko dorosłe postaci tego pasożyta – stanowią one zaledwie 5% wszystkich pcheł. Pozostałe 95% – w postaci jaj, larw i poczwarek może występować w otoczeniu zwierzęcia. Postaci niedojrzałe pcheł gromadzą się przede wszystkim w legowiskach kotów, chowają się w dywanach i materacach, a także wchodzą w szczeliny i szpary przy podłogach.

Walkę z pchłami powinniśmy rozpocząć od zastosowania środków przeciwpchelnych u wszystkich mieszkających w domu zwierząt. Dzięki temu nie dopuścimy do dalszego rozwoju dorosłych pcheł i złożenia przez nie kolejnych jaj. Dokładne odkurzenie i wypranie dywanów, legowisk i zabawek zwierząt, pościeli i materacy jest podstawą, ale może być niewystarczające, jeśli pasożyty te zagnieżdżą się w trudno dostępnych szczelinach. Pozbycie się pcheł z domu nie jest łatwe, dlatego lepiej stosować środki zapobiegawcze i nie dopuścić do uciążliwej inwazji.

Skuteczne krople na pasożyty dla kotów

Fiprex® Duo –   fipronil + (s)-metopren, to nowe krople na pchły i kleszcze dla kotów i fretek.

Dwie substancje czynne zapewniają pupilom podwójną ochronę przed pasożytami zewnętrznymi. U kotów Fipronil zwalcza dorosłe postaci pcheł w ciągu 24 godzin, a kleszcze oraz wszoły w ciągu 48 godzin od zastosowania. Zawarty w preparacie regulator wzrostu owadów – (s) – Metopren, skutecznie uniemożliwia rozwój larw i poczwarek pchły, dzięki temu minimalizuje ryzyko namnażania się pcheł w otoczeniu pupila.

Więcej o nowych kroplach na pchły i kleszcze na stronie: Fiprex Duo dla kotów i fretek.

Pliki do pobrania

Summary
Krople na pchły i kleszcze dla kotów i fretek - Fiprex® Duo - Zoonews.pl
Article Name
Krople na pchły i kleszcze dla kotów i fretek - Fiprex® Duo - Zoonews.pl
Description
Pchły bytujące na kocie stanowią zaledwie 5% wszystkich pcheł. Pozostałe 95% w postaci jaj, larw i poczwarek występuje w domowym otoczeniu!
Publisher Name
www.zoonews.pl
Publisher Logo
Wejść na stronę: 516

PARTNERZY

Reklama
Reklama

KANAŁ PUPILA

[post-tags]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Jeśli chcesz możesz zostawić swój komentarz :)x