Reklama
Reklama

Przysmaki dla psa

Przysmaki dla psa, smakołyki, smaczki, przekąski, ciasteczka dla psa, to najpopularniejsze nagrody dla psa, z których można korzystać, podczas zabaw, treningu psa czy po prostu, by sprawić psu przyjemność.

PARTNERZY

Reklama
Reklama

KANAŁ PUPILA

Przysmaki dla psa to jeden z najlepiej sprawdzonych sposobów, by rozpieszczać swojego pupila. Dobrze zastosowane przysmaki dla psa mogą pomóc opiekunowi, podczas nauki posłuszeństwa. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie przysmaki dla psa są zdrowie. Które smakołyki dla psa warto zatem wybrać?

Rodzaje przysmaków dla psa

W sklepach zoologicznych dostępnych jest bardzo wiele rodzajów przysmaków dla psów.

Naturalne przysmaki dla psów – ta kategoria zyskuje na popularności wśród psich przekąsek. Wśród tego rodzaju przysmaków dla psów coraz chętniej wybierane są gryzaki z poroża, które pies może podgryzać. Są w 100% naturalne, zbierane ze zrzutów poroża. Tego typu przysmaki ścierają się bardzo powoli, są niskokaloryczne, zawierają wapń, fosfor, sód, magnez oraz potas i żelazo. Przecięte poroże otwiera dostęp do szpiku, który jest wyjątkowym smakołykiem dla psów.

Innym naturalnym smakołykiem dla psa mogą być suszone mięsne przekąski. Są to smakołyki naturalne o idealnie krótkim składzie. Jet to po prostu jeden rodzaj wysuszonego mięsa. Jeżeli wiemy, na jaki rodzaj mięsa pies jest uczulony, to takie mięsne przekąski będą najbezpieczniejszym smakołykiem dla psa z alergią.

Wśród naturalnych przekąsek dla psa wskazać należy jeszcze gryzaki ze skóry zwierzęcej. Są to zwykle plastry sprasowanej w wysokiej temperaturze skóry, które pies może podgryzać przez dłuższy czas, dopóki nie zje takiego przysmaku w całości. Gryzaki ze skóry dla psów miękną pod wpływem śliny, co powoduje, że są podgryzane przez psiaki z wielką przyjemnością.

Suszone uszy to kolejne naturalne przysmaki dla psów, które mogą pojawić się, jako uzupełnienie psiej diety.

Innym naturalnym smakołykiem, który uwielbiają psy są żwacze – przedżołądki przeżuwaczy. Ten przysmak jest szczególnie smakowity ze względu na zapach. Dodatkowo suszone żwacze dostarczają psom bakterii symbiotycznych, co zwiększa wartość przekąsek.

Wśród naturalnych przysmaków dla psów mogą znaleźć się wszystkie suszone i wędzone podroby zwierzęce. Przysmaki tego typu to również płuca, żołądki, tchawice itd.

Suszone owoce dla psa są jeszcze jednym z ciekawych rodzajów naturalnych przysmaków dla psów, które można kupić w sklepie spożywczym. Należy jednak pamiętać, że owoce, to cukier, którego pies nie potrzebuje w swojej diecie aż tak bardzo. Jednak kawałek suszonego jabłka nie zaszkodzi.

Zbożowe przysmaki dla psów – ten rodzaj psich przekąsek nie jest wybierany zbyt często przez świadomych opiekunów zwierząt. Głównie przez fakt, że zbożowe przekąski to przede wszystkim węglowodany i cukry z niewielką zawartością białka zwierzęcego, bądź w ogóle go nie zawierają.

Ciasteczka dla psów – to w zasadzie podobna kategoria, co zbożowe przysmaki. Oczywiście w tej grupie przekąsek znajdą się i takie ciastka, które zawierają wapń oraz minerały, co nie skreśla ich z listy smaczków odpowiednich dla psa.

Pasty dla psów – to ciekawa forma, którą można wykorzystać do nagradzania psa. Pasty to przysmaki dla psów, które mogą być wyciskane z tubki. Pasty dla psów mogą również posłużyć podczas podawania leków. W takim przysmaku dla psa łatwiej jest po prostu ukryć tabletkę.

Przekąski funkcjonalne dla psa – to kolejna grupa przysmaków dla psów, które posiadają dodatki, wpływające pozytywnie na zdrowie psa. Wśród przysmaków funkcyjnych wskazać można:

  • Przysmaki dentystyczne dla psa – to smaczki dedykowane psom, które mają problem z gromadzącym się kamieniem bądź nieprzyjemnym zapachem z pyska
  • Przysmaki dla psa antystresowe– to rodzaj przekąsek, które zawierają naturalne substancje relaksacyjne
  • Przysmaki dla psa na stawy– ten rodzaj przysmaków dla psów zawiera zazwyczaj dodatek chondroityny, glukozaminy czy czarciego pazura – naturalnych substancji wpływających korzystnie na regenerację chrząstki stawowej.
  • Przysmaki dla psa na zdrową sierść i skórę – ta kategoria przekąsek zawiera przede wszystkim wyższe stężenia kwasu omega-3, który łagodzi stany zapalne i korzystnie wpływa na kondycję okrywy włosowej.
  • Przysmaki dla psów hipoalergiczne – to przysmaki monobiałkowe i bezzbożowe, które pozwolą nam wyeliminować taką ich wersję, na którą pies może być uczulony
  • Przysmaki dla psów hydrolizowane – to również rodzaj przekąsek hipoalergicznych jednak przygotowanych w taki sposób, że źródło białka rozbite zostaje na tak małe struktury, że organizm psa nie rozpoznaje ich jako alergeny.
  • Przysmaki dla psów z nadwagą – są to zwykle smakołyki o wysokiej zawartości błonnika i zmniejszonej zawartości tłuszczu i cukru.

Jaki przysmak dla szczeniaka?

Przekąski dla szczeniąt powinny być przede wszystkim lekkostrawne z delikatnym mięsem, np. z królika. Przysmaki powinny być na tyle małe, by szczeniak mógł je zgryźć. Warto by smakołyki były bardziej miękkie.

Jakie przysmaki dla starszych psów?

Psy starsze potrzebują przysmaków, które będą bardziej miękkie i bardziej wilgotne. Starsze psy mają zazwyczaj problemy z zębami, a ich węch nie działa już tak sprawnie. Z tego powodu wilgotne przysmaki, które mają bardziej intensywny zapach i smak będą lepszym rozwiązaniem.

Jakie przysmaki dla psa wybrać?

Wybierając smakołyk dla psa należy kierować się zasadą: im krótszy skład, z jakiego wykonana jest przekąska dla psa, tym lepsza jej jakość. Wybierając przysmak warto zwrócić uwagę na jego wielkość, twardość, teksturę oraz smak i zapach. Każdy pies będzie miał swoje indywidualne upodobania, dlatego wybór najlepszego przysmaku dla psa poprzedzony jest zazwyczaj kilkoma próbami.

Wybierając przekąski dla psa pomyśl o ich funkcjonalnych odmianach. Wykorzystując przekąski, podczas szkolenia psa możesz jednocześnie wspomagać regenerację chrząstki stawowej albo dbać o kondycję sierści. Staraj się wybierać najlepsze przekąski dla psa, które poza walorem smakowym będą również realizowały funkcje prozdrowotne.

Smakołyki dla psa – jak często je podawać?

Przysmaki dla psów, choć niewielkich rozmiarów, zawierają zazwyczaj sporo kalorii, często nawet w większej ilości niż w normalniej suchej karmie tej samej wielkości. Nadmiar kalorii może prowadzić do otyłości i innych poważnych chorób. Dlatego to my jako właściciele powinniśmy wiedzieć, jak odpowiedzialnie karmić psa przysmakami.

Aby podawać psu smakołyki mądrze wybierajmy te, gdzie na opakowaniu napisane jest, jaką porcję przysmaków pies może spożyć w ciągu dnia, by nie wpłynęło to negatywnie na jego zdrowie. Jeśli chcemy podać psu w danym dniu więcej przekąsek powinniśmy zmniejszyć mu jedną z porcji normalnego posiłku.

Sam przysmak dla psa nie powinien zastępować codziennej porcji karmy. Ilość smakołyków, jakie pies otrzymuje w ciągu nie powinna przekraczać 10% jego dziennej dawki żywieniowej.

Przysmaki dla psa – na co warto zwrócić uwagę przed zakupem

Kupując przysmaki dla psa kieruj się składem, wytycznymi zawartymi na opakowaniu oraz radą dobrze zorientowanego sprzedawcy. Niewłaściwie dobrane przekąski dla psa mogą doprowadzić do otyłości, cukrzycy oraz innych problemów zdrowotnych. Unikaj przekąsek, które sprzedawane są bez opakowania. Nigdy nie masz pewności, czy są świeże oraz jaki jest ich skład.